Problem z uruchamianiem się sieci bezprzewodowej Win7


(Tazo89) #1

Laptop Asus K53SJ WIndows 7 Home Premium 64bit

Witam mam nastepujący problem: Przy starcie systemu sieć bezprzewodowa nie włącza sie. Wygląda to w ten sposób że na początku pojawia mi sie ikonka sieci bezprzewodowej trwa łączenie, lecz po chwili znika i musze sieć beprzewodową włączać ręcznie, tak za każdym uruchomieniem laptopa. Troche to męczące :confused: Dołącze screeny żebyście mieli lepsze wyobrażenie problemu

1.

2.

3.


(Antekcmr3) #2

Sprawdź w opcjach zasilania win7 czy domyślnie karata wifi jest włączona oraz w oprogramowaniu ASUSa zarządzającego laptopem, podejrzewam że właśnie oprog. ASUSa ma domyślnie ustawione wyłączenie wifi. Wygląda to tak że system się ładuje włącza kartę a między czasie uruchamia się oprog. Asusa i wyłącza ją, dlatego musisz ją ponownie włączać.


(Agatonster) #3

tazo89 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Tazo89) #4

W opcjach zasilania sprawdziłem, sieć brzprzewodowa jest zaznaczona prawidłowo. Ale nie do końca wiem o co Ci chodzi kolego z tym oprogramowaniem Asusa (gdzie to sprawdzić) jeśli mógłbyś sprecyzować byłbym wdzięczny. Nie jestem zbyt doświadczony w tej kwestii :slight_smile:


(Antekcmr3) #5

Na trzecim zrzucie jaki dołączyłeś widać grafikę włączanego wifi, win7 nie ma czegoś takiego za to wałaśnie odpowiada oprog. Asusa. Z tego co widać jeszcze tam, to pokazałeś co masz w zasobniku koło zegara, w pierwszym rzędzie 4 ikona, taka niebieska ikona z antenką wifi powinna odpowiadać za oprog. Asusa. Pogrzeb tam :wink:


(Tazo89) #6

Właśnie w tym nie idzie zmienić żadnych opcji, te oprogramowanie jakieś lew jest hehe. Jak kliknąłem na tą ikonke prawym myszy to była tylko opcja "About" o programie i "Exit". Ostatecznie odinstalowałem te oprogramowanie i teraz sieć musze włączać poprzez skrót Fn+F2. Niemoge teraz znaleźć nawet sterowników do tej karty sieciowej :stuck_out_tongue: (Atheros AR29285). Przy każdym uruchomieniu komputera klikam Fn+F2 i włączam sobie bezprzewodówke...


(pawcio1212) #7

coś musi być że ona jest wyłączana

popatrz w programach od asusa może coś będzie