Problem z uruchamianiem systemu przy płycie głównej MSI B450 Tomahawk Max II

Chciałbym poprosić o poradę w następującej sprawie. Otóż postanowiłem skonfigurować komputer wyposażony w rzeczoną płytę główną oraz procesor AMD Ryzen 7 2700X w taki sposób, aby kilka wybranych systemów operacyjnych uruchamiać niezależnie z osobnych dysków twardych (jeden dysk = jeden system operacyjny). W tym celu nabyłem przełącznik dysków twardych, który pozwala na włączanie żądanego systemu poprzez stosowny przycisk dostępny z przedniego panelu obudowy komputera. Po zainstalowaniu Windows 7 wszystko działa zgodnie z planem, to znaczy położeniem przycisku wybieram, czy w danej chwili decyduję się na skorzystanie z Windows 7, czy też nie. Następnie wyłączyłem przyciskiem dysk z Windows 7 i włączyłem drugim przyciskiem drugi dysk i zainstalowałem PCLinuxOS. W takim wariancie system dał się bez trudu włączać i wyłączać. Pojawił się jednak problem, którego nie potrafię rozwiązać. Otóż po wyłączeniu dysku z PCLinuxOS i włączeniu dysku z Windows 7, ten ostatni system uruchamia się i działa normalnie. Ku mojemu rozczarowaniu i zdziwieniu, po wyłączeniu dysku z Windows 7 i włączeniu napędu z zainstalowanym już i działającym poprzednio PCLinuxOS, ten ostatni system nie uruchamia się (pojawia się komunikat o braku dostępu do sektora rozruchowego).

W celu weryfikacji stanu przełącznika dysków postanowiłem na jeszcze innym dysku twardym zainstalować system Zorin OS. Okazało się, że w takim wariancie nie ma żadnych problemów z przełączaniem komputera na działanie pod kontrolą Windows 7 i Zorin OS. To zaś prowadzi do wniosku, że z nieznanych mi powodów PCLinuxOS nie ma zamiaru uruchamiać się w oczekiwany przeze mnie sposób. Dodam jeszcze, że wszystkie wspomniane systemy operacyjne instalowałem w trybie UEFI na płycie głównej.

Czy zatem da się w jakiś sposób spowodować, żeby PCLinuxOS uruchamiał się jednak w oczekiwanej przeze mnie konfiguracji sprzętowej?

A dało się w ogóle zainstalować Windows 7 na UEFI i dysku z tablicą partycji GPT?

Najlepiej by było gdyby każdy dysk miał swoją partycję EFI/ESP. Jeśli PCLinuxOS coś świruje to uruchom i pokaż wynik komendy jako root:

efibootmgr
parted -l

Windows 7 zainstalował się na UEFI i z GPT na dysku. Nie widzę zaś sposobu na wywołanie rzeczonej komendy, gdyż jak wspomniałem PCLinuxOS się nie uruchamia. Pamiętam zaś że przy instalacji pojawiła się partycja \boot\EFI