Problem z uruchamianiem XP pro

otóż mam system windows Xp zainstalowany wszystko było ok ale po uruchamianiu go trzeba wkładać za każdym razem płyte z instalką xp bez niej piszę system not found co robić?

Spróbuj odpalić komputer z płyty, tak jak byś instalował system.

Wybierz opcję Rescue czy jakoś tam “Przywracania” i odpowiednią komendą przywrócić “MBR”. Po tym zabiegu powinno być wszystko ok.

odzyłam tutaj w celu zagłębienia się w cały proces

ps. nie bój sie, nic nie skopiesz ;]

problem w tym że ja niemoge zbotować systemu bo niewiem czy mam biosa dlatego jak ciste delete to nic się nie dzieje a jak włoże płyte to jest od razu instalacja

Słucham?! :o

I)

Bios masz napewno skoro masz płyte główną 8)

W zależnosci od płyty głównej przywołanie biosu odbywa sięza pomocą:

  1. wciśnięcia DEL

  2. wciśnięcia F2

  3. wciśniecia Fn+F1 (niektóre laptopy)

jeżeli masz wmiarę nową płyte główną to możesz wywołać bootowanie z dowolnego nośnika bez zmian w BIOSie, w tym przypadku przyciskasz F12.

Zachęcam do zaznajomienia się z BIOSem, chociażby z mojej publikacji którą znajdziesz na mojej stronie domowej, a dokładniej tutaj.

powodzenia

II)

Sprawa druga, jeżeli włożysz płytę do napędu i zaczyna się instalacja to znaczy ze masz bootowanie z CD włączone. Po wczytaniu się instalatora płyty XP wybierasz opcję odzyskiwania systemu bądź naprawy, którać z tych a nie instalacja windowsa, i dalej postępujesz wg instrukcji.

jeżeli masz jakieś pytania, to pisz… ale najpierw zapoznaj się z wynikami google, do których link zamieściłem we wcześniejszym poscie.

pozdr.