Problem z uruchamianiem XP

Witam forumowiczów.

Nie często miewam takie problemy a mimo sporej wiedzy z zakresu informatyki nie mogę sobie z tym poradzić.

Problem dotyczy Windowsa Xp Home instalowanego na dwuprocesorowym athlon 2 giga ramu , dyska sata 500 GB. płyta asus z serii p5n .

Po instalacji systemu i kilku programów po kilku dniach komputer po włączeniu zaczął się bardzo dziwnie zachowywać przy uruchamianiu . Tj. wykrywanie sprzętu, test ram przechodzi ok, uruchamia się botowanie xp i po przebiegnięciu ok trzech razy paska ładowania następuje straszne spowolnienie. Pasek niebieski (ten z kwadracików biegnący pod logo win Xp) przemieszcza sie dosłownie po fragmencie , tak ze widać po kolei jak każdy z kwadracików jest zbudowany.

Komp wówczas wiesza sie całkiem po ok 10 min takiego ładowania.

Wczesniej wykonywane było kilkadziesiąt restartów i nic. Po wyłączeniu i właczeniu ponownie jest taki problem.

pomaga z tego co zauważyłem sztywny reset biosu, albo przez zworkę albo przez baterię. (ten poprzez ładowanie defaultowych ustawień w biosie niestety nie pomaga) .

po takim resecie komp sie odpala i funkcjonuje normalnie.

instalowałem nowe sterowniki od producenta , oraz kilka innych- starszych.

Tryb awaryjny uruchamia sie bez problemu .

Komplikuje sie sprawa w awaryjnym z obsługa sieci. czesto zostaje czarny ekran i nic.

Znalazłem gdzies w seci informacje, ze moze to być klopot ze zintegrowaną sieciówką 1 Gbit.

Zlokalizowałem w logach systemu ze podczas tego nie udanego startu wystepują 4 błedy zwiazane z problemem uruchamiania protokółu tcpip i modułow do sieci.

Jednak jak już zresetuje bios i uda mi sie uruchomić komputer normalnie to sieciówka działa bez problemu.

Na podobny temat bardzo mało w sieci jest, lub nie potrafie odpowiednio sprecyzowac zapytania

Czy to moze być sprawa innego sprzetu np zasilki , plyty :slight_smile: ??

A próbowałeś np. uruchomić normalnie ale bez obsługi sieci albo wręcz na ten momęt ją odinstalować

bo z grubsza wygląda na jakiś konflikt.

Może masz podłączony dysk na USB / pendrive / przejściówkę kart pamięci w jakimś slocie?