Problem z uruchomiem systemu Windows z powodu błędu dysku

Witam mam następujący problem, posiadam dysk Baracuda7200.7 120 GB. Pewnego razu nieoczekiwanie wylączyli prąd, przy próbie ponownego włączenia komputera wyskoczyl mi błąd o braku pliku (już nie pamiętam jakiego) kolega poradział mi żebym sformatował dysk bo już nic z tym nie da się zrobic, pierwsze moje zaskoczenie było wtedy gdy przy tworzeniu nowych partycji do Windowsa zamiast 120 GB miałem do dyspozycji tylko 32 GB. Po skopiowaniu plikow do instalacji Windowsa i ponownym uruchomieniu komputera wyświetla mi się komunikat

Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguacji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku startowego. Sprawdź ścieżkę oraz dysk. Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku.

co zrobic żebym spowrotem odzyskał 90 GB z dysku i żebym mógł zainstalować Windowsa do końca. Szukałem w google ale problemy innych użytkowników różnią się od mojego, obecnie pożyczyłem się dysku od kolegi i wszystko działa, tamten dysk odpiąłem bo nie wiem jak sobie poradzić z tym problemem. Proszę o pomoc

Każdy producent podaje swój własny program do naprawy dysków . Np samsung : HUTILL . Zobacz jaki to dysk . Wejdź na stonę producenta i znajdź taki programik (on startuje z dyskietki lub cd) i zastosuj go .

Producentem dysku jest SEAGATE wszedłem na strone producenta i w dział download http://www.seagate.com/www/en-us/support/downloads/ ale nie wiem co mam pobrać

jak będę miał już ten program to mam go nagrać na płytke i

-odłaczyć obecny dysk

  • podłączyć tamten zapsuty

-podczas startu włożyc płytke z tym programem

i powinno sie naprawic, tak??

Jeżeli cos inaczej to prosze o poprawke

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL lub F2 przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Defaults, a jak nie ma to w zakładce Exit -> Load Default Settings (lub podobnie w zależności od Biosu) i zapisz zmiany klawiszem F10. Na wszelkie pytania, odpowiedz Y (Yes).

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu z programu MHDD: Instrukcja czytania SMART programem MHDD

Załadowanie w Biosie ustawienia zoptymalizowanych też nic mi nie dało, ta sama reakcja. Dale niestety nie mam tez programu o którym pisał Bor

dealer999 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jak mam podać ten odczyt skoro ja niemoge tego dysku w ogóle uruchomić?? Jak to mam zapisać??