[problem] z uruchomieniam systemu-operating system not found

Siema.

Mam taki problem otóż gdy włączam laptopa to wyskakuje mi komunikat “operating system not found”. Próbowałem wszystkiego:

-formata zrobiłem - nie pomogło

-poleceń “bootrec.exe/fixmbr itp…”- też nie pomogło

-z płytki od windowsa próbowałem naprawić to ale też nic nie pomogło bo piszę że mam wybrać obraz systemu no i niby nieraz znajdzie mi obraz systemu ale jak go wybieram to piszę że nie jest on właściwy z płytą na której mam windowsa czy coś więc nie wiem sam, no i jeszcze jak wybieram tą wersje windowsa w tym okienku to jest podany tylko windows 7 HP na dysku D a na dysku D nie mam żadnego windowsa tylko na C więc normalnie zielony się zrobiłem :smiley:

Liczę na szybką pomoc :slight_smile:

PS

A i jeszcze jedno laptop się włącza normalnie gdy mam w nim płytę do instalacji windowsa i nic nie klikam żeby instalować windowsa to się włączy :slight_smile:

i mam windows 7 Home Premium 64bit :slight_smile:

Gdybyś faktycznie zrobił prawidłowo , to by tego problemu nie było!

Sprawdź też, czy aby na pewno nie masz jakiegoś systemu na partycji D lub jeszcze innej, niż partycja systemowa. Potem wykonaj prawidłowo reinstalację systemu - szczególnie zwróć uwagę na podział dysku - i będzie OK. Jeszcze jedno: ustaw odpowiednio w BIOSie bootowanie komputera. Podczas instalacji systemu - z płyty CD, a po zainstalowaniu - z twardego dysku.

No bo mam jeszcze niby jaką ukrytą partycję systemową (100mb)

zrobiłem formata tak :

  1. format dysku c

  2. jak już wgrał się windows to zrobiłem format dysku d

  3. ale zaskoczyło mnie to że po formacie maiłem wszystkie stery, pierwszy raz takie cudo widzę :wink:

no i nie wiem co mam zrobić teraz :confused:

PS

problem w tym że na BIOSach wgl się nie znam :stuck_out_tongue:

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

I bardzo dobrze, że ją masz! To normalne w Windowsie 7.

Nie ma żadnego “cudu” w tym, że zainstalowały się sterowniki. Windows 7 tak potrafi.

Boję się Ci coś doradzać więcej, jak nie potrafisz posługiwać się BIOSem.

Troszkę tego nie rozumiem no bo jak mam płytę instalacyjną z win to laptop się włączy a jak nie mam jej to nieraz się włączy ale najczęściej się nie włącza :slight_smile:

Podaj jeszcze, co to za laptop? Firmę i dokładny model z nalepki u spodu laptopa.

Samsung R530

Dodane 16.08.2013 (Pt) 12:15

Zastanawiam się czy jak bym zrobił jeszcze raz formata tylko teraz bym skasował wszystkie partycje i na nowo utworzył tylko dwie no i plus ta od systemu (100mb) czy by to wszystko dobrze było ?

Możliwe! Byleś się nie spieszył i zainstalował system na właściwej partycji, tj. tej która w oknie instalatora będzie bezpośrednio na liście pod tą partycją 100 MB.

Dokładnego modelu to jednak nie podałeś! Po R530 jest jeszcze coś, np. JA04PL albo podobnie.

Oj przepraszam myślałem że to jest cała nazwa. Samsung R530 JA06PL.

Dodane 16.08.2013 (Pt) 12:27

Dobrze to jeszcze tak spróbuję tylko najpierw zgram sobie dane niektóre pliki na drugiego laptopa. A może jest jeszcze jakiś sposób żeby to naprawić ? No bo czytałem na necie o tym to piszą że rozruch systemu jest uszkodzony czy coś ale nie ogarniam tego :slight_smile:

No to powtórz tę reinstalacje systemu tak, jak chcesz. Byleś się nie spieszył i zainstalował system na właściwej partycji, tj. na tej, która w oknie instalatora będzie bezpośrednio na liście pod tą partycją 100 MB. Podczas całej instalacji nie naciskaj podczas kolejnych restartów żadnego klawisza. Wypełniaj polecenia instalatora aż do ujrzenia Pulpitu. Wtedy wyjmij plytę i zrestartuj laptopa już bez płyty w napędzie.

Dobrze tak zrobię jak nadal będę mieć problemy to jeszcze napiszę, wielkie dzięki :slight_smile:

Dodane 16.08.2013 (Pt) 16:51

Zrobiłem wszystko tak jak radziłeś ale niestety problem jest nadal ten sam :confused:

Dodane 17.08.2013 (So) 15:21

Ma ktoś pomysł jak to naprawić ?