Problem z uruchomieniem BIOSu. Dość pilne

Witam.

Win XP, początkujący. Chcę sformatować C. Jest mnóstwo poradników, krok po kroku do zrobienia tego.

Komputer zablokowany.

Nie umiem zrobić pierwszej czynności, wejść do biosu.

Po wciśnięciu kombinacji klawiszy czy to Ctrl+Alt+F2 czy innych pojawia się czarna plansza z trybami do wyboru: normalnym uruchomieniu, awaryjnym itp.

Jak dostać się do BIOSu???

Proszę o pomoc! Pilne.

klawisze którymi wejdziesz do biosu

F2,Esc,F10,F12,F3,F5,Delete,

a po co wchodzić do biosu przecież można użyć menu do bootowania (jeden z F of 8 do 12) jednorazowo zbotujesz z płyty i sformatujesz

Ok jest F12.Uruchomiłem.

Jest kolejny problem. Doszedłem do wykazu partycji a tu wyłącza mi się komputer.

Czyli po jakieś 5 minutach wyłącza się z niewiadomych przyczyn PC i nici z formatowania.

Kiedyś przy “mocnych” grach i wysokiej pokojowej temperaturze też się wyłączał. Teraz jest myślę optymalna temp. i osłony zdjęte.O co chodzi?

Dodane 28.07.2012 (So) 13:05

Co mam zrobić???

wyłącza czy restartuje

a jak wyłączy to można go włączyć od razu czy nie??

wyłącza się bez restartu, można zaraz włączyć

Zanieść do serwisu, bo to niestety zabezpieczenie termiczne procesora, tak więc lepiej oddać komputer do serwisu, bo to zły pomysł pchać łapy do środka jak się nie ma pojęcia, bo może się to skończyć wywaleniem procesora albo płyty do kosza. Jak zależy Ci na czasie, to alternatywnym rozwiązaniem jest popytać wśród kolegów/sąsiadów co się znają czy nie zrobiliby Ci tego za 4-ro pak dobrego browara.

i za paste do procesora