Problem z uruchomieniem, błąd 0xc000014c

Jak w temacie, problem dotyczy błędu o oznaczeniu 0xc000014c. Nie uruchamia się tylko zapętla na ekranie wyboru sposobu odpalenia systemu, po czym przechodzi na ekran błędu i wraca do poprzedniego.

Z ciekawostek: chciałem zrobić aktualizację przez DVD, tudzież reinstalację bez usuwania zawartości dysku ale nie mogę, gdyż ponoć ta opcja jest wyłączona (tak twierdzi instalator systemu…).

jakie mam wyjścia w tej sytuacji? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :slight_smile:

Jak masz płytę z Vistą, to:

  1. Wybierasz opcję Napraw komputer,

  2. Linia poleceń (command prompt),

3 Wpisujesz polecenie: scf /scannow

Powinno pomóc, daj znać jaki rezultat.

Bootowalny pednrive, ale to raczej jedna psinka :wink:

Zaraz zarzucam, zobaczymy co wyjdzie z tego.

Edit:

“Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie moze uruchomić usługi naprawczej.”

Oj…

Zobacz czy działa klawisz F8 przy starcie komputera i też spróbuj wybrać wiersz polecenia… Ale z tego co wiem, u wielu przy tym błędzie nie da się.

Jeżeli zadziała to możesz jeszcze wybrać “Ostatnia znana dobra konfiguracja” czy tak jakoś :slight_smile:

Pozostaje Ci chyba zrobić kopię danych i formacik.

Hej,

Tak, to w pierwszej kolejności. Jeśli nie zadziała spróbuj też trybu awaryjnego. Jeśli się uruchomi, spróbuj przywrócić system poprzez przywracanie systemu.

Zamiast formatu może lepiej zrobić instalację nakładkową - przynajmniej nie traci się zainstalowanych programów i zgromadzonych danych.

W którym momencie pojawił się ten monit?

Znalazłem jeszcze cośtakiego. Polecają, by uruchomić komputer na przykład z poziomu płyty Live CD i zmienić nazwę istniejącego na dysku systemowym - bezpośrednio w głównym katalogu partycji - pliku bootmgr na bootmgr.■■■. Po tym należy wykonać restart. Jakiś postęp?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Reperacja nakładkowa bez utraty danych http://www.fixitpc.pl/topic/1234-repera … ty-danych/

Wymontuj dysk, podłącz dysk do kieszeni a kieszeń do innego komputera, a na innym komputerze pobierz HD Tune http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html i przetestuj dysk, który włożyłeś do kieszeni (karta Error Scan, kliknij Start, to może potrwać).

Spróbuj wymienić dysk i zobacz jak wtedy będzie.

Albo zgraj najważniejsze dane, np. profil użytkownika (C:\Użytkownicy): odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html Zainstaluj system normalnie zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html (opcja instalacji Niestandardowej w instalatorze, a nie Uaktualnienie, chodzi o ekran na zdjęciu: %5C/gallery/image_page.php?image_id=4803). Następnie przywróć swój profil i resztę danych z zewnątrz (w taki sam sposób w jaki zgrywałeś dane, np. przez Windows PE, Ubuntu albo Paragona).