Problem z uruchomieniem Bluetooth przez USB w laptopie

Witam!

Mam następujący problem: podłączam Bluetooth do USB do laptopa, ale nie mogę go uruchomić (nie pokazuje się ikona bluetooth na pasku zadań), mimo, że wyskakuje mi informacja o tym, że bt jest włączony. Ściągnęłam aktualne sterowniki, ale i to nie pomogło. Bluetooth w telefonie też go nie widzi.

Bardzo proszę o pomoc! ![-o<

Mój laptop to Acer Aspire 5715Z, Bluetooth: WIDCOMM Dell Elwood Bluetooth Module Firmware Upgrade driver.

Temari , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Kamyk92 - już próbowałam, wyświetliło się, że urządzenie bt jest włączone, a mimo to i tak nie mogę z niego nijak skorzystać :frowning:

Ikona Bluetooth powinna się pokazać w zasobniku koło zegara - lub poszukaj w Panelu sterowania->Wszystkie elementy Panelu sterowania->Urządzenia i drukarki->Urządzenia Bluetooth i tam powinien być np. Generic Bluetooth Adapter. Tam jest możliwość skonfigurowania/dodania telefonu czy innego urządzenia Bluetooth ->Dodaj Urządzenie — Dodaj drukarkę.

Gdyby powyższe nie rozwiązało problemu, można skorzystać z aplikacji BlueSoleil : http://www.programosy.pl/program,blueso … nload.html - powinna pomóc. Jest to wersja testowa, ale sprawdzić można.

I jeszcze jedno pytanie, czy usługa Bluetooth jest włączona ? Sprawdzisz to wpisując w okno “Uruchom” services.msc

Ikony w zasobniku nie ma, a dodać nie mogę, bo wyświetla się brak urządzeń, mimo, że urządzenie jest jak najbardziej podłączone :? BlueSoleil ściągnęłam, ale również nie dało to efektu - jak próbuję włączyć bluetooth, to wyskakuje, że urządzenia nie można uruchomić :frowning: Na XP wszystko pięknie śmigało, Vista to najgorsze cholerstwo, jakie wypuścił Microsoft, wiecznie z nią problemy :evil:

I to i to :smiley:

Nie, nie pokazuje się.

Bardzo stare to Twoje Bluetooth - sterowniki ma do XP, dalej już nie jest wspierany. Prawidłowo, że na XP hulał, a tu na Viście nie, bo nie ma sterowników.

Poczytaj tu: http://download.biosdriver.net/?model=D … 1&id=56284

Wysłać nie mogę, bo prawidłowo powinno się pokazać ,Wyślij do -> Interfejs BT", a że się nie pokazuje, to nie mogę wysłać. Na pasku zadań jest tylko ikona BlueSoleil, po której naciśnięciu wyskakuje, że nie można uruchomić urządzenia BT.

Jakbym miała, to nie potrzebowałabym tego dodatkowego przez USB :smiley:

Instalowałam na moim poprzednim laptopie i działał.

Na poprzednim miałam XP, na obecnym Vista (jesli o to chodzi :smiley: )

Cały problem w tym, że ikona BT nie ukazuje mi się na pasku zadań, przez co nie mam go jak uruchomić. Na XP oprócz ikony BlueSoleil była też ikona BT.

Czyli dokładnie - kicha :frowning: Trzeba będzie zainwestować w nowy BT :slight_smile: Dzięki za pomoc :slight_smile: