Problem z uruchomieniem gier na win vista

mam problem z uruchomieniem gier w systemie win vista home premium 32 bit. instalacja przebiega pomyślnie, podczas uruchomienia gry Legacy of Kain Defiance wyskakuje błąd: Graphics Adapter with required features not available. bardzo proszę o pomoc :mrgreen:

___________________________________________________________

HP Pavilion dv6000

Intel Core 2 Duo CPU 1.80 GHz

karta gr: Graphics Media Accelerator, Mobile Intel 965 Chipset Family

ram 1014mb

Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej.

to samo dzieje sie przy innych grach np gotowe na wszystko

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 11:09

a mógłbyś mi pomóc np powiedzieć gdzie moge znaleźć te stery? :lol:

Proszę

edit // zmieniłem link bo był za długi xD

http://downloadcenter.intel.com/Product_Filter.aspx?ProductID=2800〈=eng

Wybierz tutaj tylko system operacyjny i ściągaj :wink:

dziękuję bardzo i teraz powinno wszystko chodzić? bo ta gra wymaga directX 9, ja mam 10 to nie przeszkadza?

milena_k86 popraw temat wyłączając Caps Locka. :?

Jeżeli gra obsługuje standardy zarówno DirectX 10 jak i 9.0C to nie przeszkadza. Chyba że obsługuje tylko 9.0 to może być problem :stuck_out_tongue:

no właśnie pisze, że tylko 9.0 i nawet zero mowy o viście…ehhh się wkopałam w viste bagno…

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 11:28

już ściągnęłam te stery, które mi podałeś co teraz?

Grę można odpalić w trybie zgodności z XP ale jeżeli gra nie obsługuje DirectX 10 to i tak nic to nie da :?

Stery już tutaj też nic nie pomogą.

Ale możesz je zainstalować przynajmniej będą aktualne.

Usuń stare z systemu tym programem

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=471

Zainstaluj nowe.

słuchaj a moge te stery odinstalować w panelu sterowania? to bedzie to: intel graphics media accelerator drivers?

Nie polecam takiego zabiegu. Może coś pozostać po nich a pózniej są problemy.

oki mam ten program wyskakuje taka ramka co mam teraz zrobić? sorki… :?

Zaznacz sterowniki od karty i kliknij Clean

nie wiem intel extreme?

tam na dole ramki jest napisane: mobile intel 965 express chipset family, więc nie mam pojęcia co mam zaznaczyc…intel extreme? i wtedy clean?

Nie wiem pod jaką nazwą zapisują się sterowniki od karty graficznej intela. Daj może screena tego okienka, bo tak ciężko powiedzieć.

Nie chciałbym żebyś odinstalowała sterowniki od czegoś innego.

ja Ci napiszę po prostu jakie mam pole wyboru:

3dfx

ATI

ATI HydraVision

ATI MMC

ATI REMOTE WONDER

ATI UNINSTAL UTILITY

ATI WDM

CREATIVE AUDIO

CREATIVE AUDIO LITE

INTEL EXTREME

kX AUDIO

kX AUREAL

nFORCE CHIPSET

nVIdia

nVidia STEREO

nVdia WDM

REALTEK AC’97

S3 SAVAGE

SIS GRAPHICS

TURTLE BEACH

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 12:02

wogóle to ciemnota ze mnie straszna jeżeli chodzi o takie rzeczy…ehhh przynajmniej sie czegoś nauczę…

Wydaje mi się że będą to te -

SIS GRAPHICS

Ale pewny niestety nie jestem, bo jaki pisałem wcześniej nie miałem do czynienia z kartami graficznymi intela, i nie wiem jak one zapisują swoje sterowniki.

btw // sporo masz tego zainstalowane :stuck_out_tongue:

w takim razie czym grozi odinstalowanie nie tego stera? a może utworzyć punkt przywracania w razie czego? czy cóś?

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 12:07

tak sporo ja nawet nie wiem do czego to służy, ale skoro jest to musi być…heheh :stuck_out_tongue:

Może jeszcze ktoś się wypowie w temacie // poczekajmy lepiej bo nie chcę Ci przysporzyć kłopotów :slight_smile: // i potwierdzi co możesz usunąć.

Ale możesz niestety usunąć nie to co trzeba :-s

A co do przywracania systemu to jeżeli go sama nie wyłączałaś to da się przywrócić system.

tylko, że nikt inny nie czyta tego…hehe widocznie to nie jest takie skomplikowane, jak mi sie wydaje…czyli mogę spróbowac to usunąć, najwyżej cofnę potem…(?)

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 12:13

wiesz, przed chwilka otrzymałam telefon, że tych sterów się nie da usunać, ktoś mi powiedział, aha i to jest laptop…może to zmienia postac rzeczy…(?)