Problem z uruchomieniem gry Driv3r

Kupiłem ostatnio od kumpla grę Driv3r. Widziałem że chodzi u niego bez zarzutu. Jednak u mnie gdy tylko odpalam grę wyskakuje mi okienko z napisem “Failed to create DirectX. No supported display adapter prestent”. Nie wiem o co chodzi w tym komunikacie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Tak, wiele osób miało taki problem. Komunikat oznacza “nie wykryto wspieranego układu graficznego”. Aczkolwiek czasami wina leży w oprgramowaniu.

  1. Podaj jaką masz kartę graficzną.

  2. Podaj jaką masz zainstalowaną wersję sterowników. Jeśli dość dawno nie aktualizowałeś, zalecam upgrade do najnowszej (albo optymalnej w przypadku starszych układów graf.) wersji sterownika.

  3. Podaj wersję DirectX (Driv3r wymaga 9.0c).

Moja karta graficzna to Intel® 82945G Expres Chipset Family , niestety zintegrowana gdyż nie potrzebowłem swego czasu zwykłej. Mam sterowniki w wersji 6.14.10.4906. A DirectX mam w wersji 9.0c

No to mam dla Ciebie złą wiadomość. Twoja zintegrowana karta graficzna nie udźwignie Driv3r’a. Rozwiązaniem będzie zakup grafiki dedykowanej.

Aha. Z tego co wyczytałem w Encyklopedi Gier to potrzebuje ona zaledwie 64MB grafike. A ja mam na stanie 128MB. Więc chyba nie jest aż tak źle.

To prawda, wymaga zaledwie 64MB (ale oprócz tego grafika musi wspierać jakieś operacje). Jak widać Twojej grafiki nie jest w stanie ugryźć, co wyjaśnia komunikat - “nie wykryto wspieranego układu graficznego”.

Ja jej teraz nie mam podłączonej dlatego nie wykrywa. Bo w gruncie rzeczy ciężko żeby wykrywało grafikę która leży w drugim końcu pokoju.