Problem z uruchomieniem gry Mafia II

WItam. Jestem nowym użytkownikiem. Mam taki problem z grą. A mianowicie Mafia 2. Komputer którego używam to stacjonarny z Vobis. Nie umiem powiedzieć jaki ma procesor, ale na początku est 3.06 GHz i jest naklejka Intel Pentium 4 Inside. System to Windows XP. Grafika z Nvidia, ale nie wiem jaka wersja. Kiedy uruchamiam Mafie II przez Steam (bo nie wiem czy da się inaczej) i jest okienko z głównymi postaciami. Przez chwile jest czarny ekran, potem widać kursor (klepsydrę) i później wychodzę na pulpit i nic się nie pojawia.Nie widziałem żeby któś miał problem taki sam jak ja. Windows ma Service Pack 3, Mafia II kupiona legalnie. Nie wiem jak sprawdzić jaka jest karta graficzna. Komputer jest prawie pusty. Proszę o pomoc.

Zaktualizuj sterowniki. Kartę graficzną sprawdzisz w menedżerze urządzeń, lub programem AIDA64. Komputer spełnia minimalne wymagania gry?

Zacznijmy od tego, że prawdopodobnie sobie nie pograsz w Mafie na takim sprzęcie komfortowo. Ściągnij program Everest lub AIDA i tam się dowiesz co masz.

Przypomniałem sobie narzędzie Diagnostyczne DirectX. Użyłem je, pisze:

Nazwa: Nvidia GeForce FX 5500

Producent: NVIDIA

I takie tam. To był moduł ekran.

Pierwsza Strona:

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

Procesor: Intel Pentium 4 CPU 3.06 (2 CPU’s)

Te informacje wystarczą?

Dodane 16.07.2011 (So) 21:20

Sterowniki NVIDIA? Moge je zaaktualizować. Nie nie spełnia, ale grałem w tą grę na laptopie i działało jako pirat i oryginał, tylko że to Vista, ale się strasznie zacinało, przewiduję że będzie tu to samo, ale tam było GeForce 9400.

Nvidia GeForce FX 5500

Na tej karcie zapomnij, że zagrasz w Mafię II. To już bardzo stara karta GF9400 jest od niej dużo wydajniejszy…

Pierwszą część powinieneś odpalić bez problemu, ale możesz zacząć już żałować wydanych pieniędzy :wink: