Problem z uruchomieniem gry rollercoaster tycoon 3


(Agent555) #1

Ostatnio zainstalowałem sobie grę Rollercoaster tycoon 3 i gdy uruchamiam ją pokazuje mi się taki oto błąd:

beztytuuge2.th.jpg

Domyśliłem się że to coś z DirectX i po zrobieniu testów w dxdiag Direct3d wychodzi mi

Po ściągnięciu najnowszych DirectX jest to samo. Co mam robić proszę o pomoc.


(Technik Elektro) #2

uruchom dxdiag i zobacz co się dzieje z directx... (jaka wersja, błędy, może wyłączona jest akceleracja directx).


(Agent555) #3

kiedy wejde pliki directx to nie ma żadnych błędów. W zakładce Ekran jest zaznaczone przyśpieszenie Direct3d i DirectDraw.


(Jacek Bydgoszcz) #4

Może zainstaluj jeszcze raz DirectX.


(Technik Elektro) #5

ja bym raczej polecił całkowite usunięcie dx i ponowną instalację.


(Agent555) #6

a jak mam usunąć directx przez dodaj lub usuń programy?


(Jacek Bydgoszcz) #7

(Agent555) #8

Ale ja mam SP2. :frowning: Czy nic nie stracę i czy program sam z powrotem zainstaluje SP2 a ja nic nie będe musiał jeszcze ściągać np.Service packa.


(Jacek Bydgoszcz) #9

To spróbuj najpierw przeinstalować bez usuwania.


(Agent555) #10

próbowałem i nic sie nie zmieniło.


(Agent555) #11

Tak mam rollercoaster tycoon 3 złota edycja. Ale nie oto chodzi czy może mi ktoś pomóc z tym directx.

Złączono Posta : 13.10.2007 (Sob) 20:32

Sprawdziłem teraz że na innych użytkownikach wszystkie testy są ok i niema żadnych problemów. Tylko na moim użytkowniku tak jest. Co zrobić żeby na moim użytkowniku dzialalo?


(Gracz Online) #12

Graj jako administrator i nie baw się kontami w Windows XP. To bardzo źle wpływa na zgodność z grami. Osobiście nie mam kont. Jest tylko jedmo moje bez hasła. Innymi słowy, kolego Agent 555 używaj tylko tego konta bez żadnych ograniczeń administracyjnych, z którego instalowałeś grę.


(Mariosti*) #13

Korzystanie na codzień z konta admina bez hasła to totalne samobójstwo, każdy może ci sie zalogować do systemu jeśli masz go podłączonego do internetu, to była bardzo kiepska porada, a najlepiej powinno się robić tak jak agent555 czyli mieć admina na haśle, a na codzień korzystać z użytkownika na haśle (może być wpisywane automatycznie z menu control userpasswords2, ważne aby było, z sieci nie ma autologowania)


(Agent555) #14

Mam dwa konta bez haseł i oba są jako administrator. Ja zainstalowałem grę na jednym koncie którego głownie używam. Na tym koncie nie działa Directx i są problemy a na tamtym koncie wszystko jest ok. Jak mogę "naprawić" tamtego użytkownika?


(Gracz Online) #15

Mariosti* , nie przesadzaj z tym totalnym samobójstwem. Od zawsze mam tak skonfigurownay system i nie mam żadnego problemu :-x Widzę, że życie lubisz sobie komplikować hasłami. Życzę powodzenia.

agent555 , kliknij prawym przyciskiem na skrót programu i wybierz sposób uruchomiania jako dany użytkownik, z danego konta.


(Agent555) #16

Niestety mój problem wrócił. Rollercoaster tycoon 3 już działa ale gta san andreas działa tragicznie to znaczy jednego dnia działa a drugiego nie :(. Pojawia się czarny ekran i za chwilę znika.

Czy możecie mi pomóc z tym głupim directx.Próbowałem uruchamiać jako inny użytkownik na którym nie ma hasła ale piszę:

Bardzo proszę o pomoc!!


(55 Bambus) #17

Witam. Mam podobny problem: mianowicie gram w RCT3 ZE noi po jakimś czasie gra się wyłącza i wyskakuje raport o błędach...? Wiecie o co może chodzić? :frowning: