Problem z uruchomieniem i wyłączeniem laptopa

Mam laptop asus m60j z win 10. Mam tam dwa dyski twarde 120gb SSD na win oraz 320 zwykle hdd.

Problem polega na tym zawieszał się podczas uruchomienia, czasami chwilę po włączeniu a jak się udało i nie złapał zwiechy od razu to mógł chodzić bez problemu cały dzień. Jednak przy próbie wyłączenia nie reagował i trzeba go wyłączyć przytrzymując przycisk power. Problem posunął się do przodu bo dziś już nie dało się go uruchomić.

Za pomocą bootowalnej cd wykonałem testy memtestem oraz HDAT i nic nie wykryly. Wczoraj jak udało się go jeszcze włączyć skanowalem w poszukiwania złośliwego oprogramowania i też nic.

Co robić?

W jakim sensie nie dało się uruchomić? Wyskakiwał jakiś błąd czy coś innego?

Pojawia się ekran ładowania Windowsa i tak sobie mieli i mieli aż się zawiesi 

Jaką wersję systemu masz zainstalowaną ( 1511- stara, 1607-nowa). Jeżeli nową to zainstaluj ponownie wersję 1511. Ja nie mogłem wyłączyć komputera. Wyłączał się tylko monitor. Powróciłem do poprzedniej wersji i wszystko działa. Czytałem na innych forach i jest dużo tego typu przypadków. Szczególnie dotyczy to systemów zainstalowanych na dyskach SSD. Jeżeli chcesz szukać innego rozwiązania https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/4vufpo/windows_10_fully_freezes_after_anniversary_update/?st=irkon4bg&sh=d4082f9f

Nie wiem jaka mam wersję bo to zaktualizowany win 7

Klawiatura znaczek Windows + r. Wpisz winver i zatwierdź.

Jak tylko uda mi się wystartować Windowsa to Zobaczę.

 

Dodam że nie mogę uruchomić trybu awaryjnego

Sorry za posta pod postem ale przez cały dzień próbuje i nie daje uruchomić laptopa. Prawdopodobnie czeka mnie format dysku a szkoda bo nie chciałem tego robić