Problem z uruchomieniem komputera-Biały ekran i zawieszenie

Witajcie, wiem, że ostatnio sporo tu pisze, ale mam sporo problemów z komputerem.

 

Tym razem: Zostawiłem go włączonego na jakiś czas i gdy przyszedłem to był zawieszony na wygaszaczu.

Robie restart i nie chcę się włączyć. Próbuje kilka razy w końcu podłączam od nowa kable (głośniki, myszka klawiatura). Nic.

Postanowiłem rozkręcić go, wydmuchać kurz i od nowa podłaczyłem kabel od zasilania.

Włączył się, niestety nie działała myszka, więc wyłączam go (normalnie przez windows start) podłączam myszkę i tym razem nie załadował się pulpit (pokazały się dziwnie rozpikselowany obraz i napis Zapra dalej piksele. Po kolejnym restarcie (na twardo) uruchomił się i działa.

 

O co chodzi? Czy winny może być kabel od zasilania? Ponadto pokazuje mi AVP PC Tune UP, że rozruch komputera czy systemu trwał zbyt długo. Przepraszam, że tak długo, ale liczę na pomoc i z góry za nią dziękuje.

Manaphy , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

 

To chyba jedyna rzecz co do której można być pewnym że u ciebie działa.

Dzisiaj problem taki sam (pomogło wyczyszczenie komputera i odłączenie i ponowne podłaczenie wszystkich kabli.

Dodam, że komputer zawsze zawiesza się na białym ekranie z napisem S3 Series Motherboard Gigabyte. Ekran ten pojawia się zawszę przy włączaniu, ale zwykle od razu znika i komputer normalnie się uruchamia. Jeśli jest zawieszenie, lampki z przodu komputera święcą stale zamiast migać.

Wczoraj dodatkowo gry troche mi ścinały (podobny problem miałem, gdy karta graficzna się przepalała), lecz to może dlatego, że długo był włączony.

Po uruchomieniu jakiś czas ekran na kilka sekund robi się czarny, po czym wszystko działa normalnie.

Dodatkowo nie jestem pewien jaki jest stan pasty w procesorze.

Komputer jest dość stary (5-6 lat) windows xp, kolega mówi, że może po prostu już komputer nie ogarnia.

Po uruchomieniu ekran na kilka sekund robi się czarny, po czym wszystko działa normalnie.

Hej,

Ale w którym momencie? Po zniknięciu loga Windows XP i przed, albo zaraz po napisie Zapraszamy? Jeśli posiadasz kartę Nvidii - czyli GeForce’a - to jest to zupełnie normalne w nowszych wersjach sterowników i nie trzeba się o to martwić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zwykle po Zapraszamy, ale wcześniej też. Mam GeForce’a

Opożnienie możliwe z powodu tego, że komputer długo się włącza.

Ostatnio jak pousuwałem kilka zbędnych rzeczy to się uruchamia, ale naprzykład dzisiaj podczas gry dzwięk się psuł (było słychać takie trzeszczenie) i się obraz zacinał na kilka sekund co jakiś czas.

Po restarcie przed Zapraszamy było słychać “kreek” ale narazie działa normalnie

Hej,

Czarny obraz w czasie startu systemu w przypadku kart GeForce’a to zupełnie normalna rzecz w przypadku nowszych sterowników od nVidii. Tutaj nie ma się czym stresować.

Jeśli chodzi o start, to prócz uporządkowania autostartu warto wyczyścić stare dane Prefetch - pomoże w tym CCleaner. W zakładce Cleaner w Zaawansowanych klikasz Stare dane Prefetch i z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) wybierasz polecenie Wyczyść. Warto też sprawdzić, czy nie jest domyślnie włączona usługa optymalizacji platformy .NET. W Usługach (services.msc) po prostu przełączasz stan usługi na wyłączony.

Pozdrawiam,

Dimatheus