Problem z uruchomieniem komputera ? BIOS Piszczy!

Witam ! Mam problem. Otóż gdy chcę włączyć komputer jest czarny ekran a BIOS wydaje dźwięki(3). Stało się tak po próbie włożenia ramu. Włożyłem jedną kość i wyjąłem, została ta co była i uruchomiłem komputer, lecz nie chce się włączyć. Są 3 dźwięki i po około 2,5 sekudny to samo.

Proszę o pomoc. Nie wiem co mogło się stać.

Karta GeForce 440 MX

Płyta główna : AS Rock

Procesor : AMD Athlon XP 2200+ 1.80 ghz

Jak doczytam podam więcej informacji.

popraw kość. Widocznie nie ma RAMu

Mam włożoną, aha i to jest 1 kość 256mb . Próbowałem do drugiego wejścia ale to samo. Dociskałem na maxa. ;/

Nie mam pojęcia co może być przyczyną tego że ram jaki miałem włożyłem i wyciągłem. A stary bym włożony i nie ruszany.

Wiem, że komp stary i mam zamiar kupić nowego ale przynajmniej chce aby działał dopóki nie kupie.

może się mylę, ale jak były to ramy różnych typów, to mogło się coś spalić. Sam miałem podobną sytuację. A próbowałeś z tylko jednym ramem ?

Tak właśnie od początku miałem kompa z jedną kością.

I teraz chciałem dołożyć i sie nie da włączyć ani z dwoma ani z jednym.

Być może tak jak mówisz chyba one były różne i mogło się coś spalić.

A jak sobie poradziłeś z tym problemem?

Jak ktoś wie co mogło się stać prosze o pomoc :wink:

A jak dam jeden, ale inny rodzaj od tego co teraz jest to bedzie dzialac czy znowu cos przypali ?

Chyba że nie wiesz . :stuck_out_tongue:

bartek95 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem używając opcji EDYTUJ

Czy gniazda pamięci są identyczne (jednakowej długości i wypustki w tym samym miejscu)?

Niektóre płyty główne mogą mieć gniazda do różnych typów pamięci (np SDRAM, DDR), wtedy przeważnie są oznaczone innymi kolorami. W takim przypadku pamieci różnych typów nie bedą ze sobą współpracować.

Ale jeżeli gniazda są identyczne to innych typów pamięci nie da sie włożyć, mogą być ewentualnie innych producentów.

Spróbuj przeczyścić styki pamieci i zamontuj pojedynczo (raz jedną raz drugą dokładnie dociskając tak by zaskoczyły zapadki) i zobacz co sie będzie działo.

Ale najpierw zastosuj się do uwagi moderatora

.

Podaj jeszcze dokładny model płyty głównej i jakie masz typy pamięci.

Pozdrawiam.

Przeczyściłem styki i docisnełem mocno az cos strzelilo :stuck_out_tongue: Działa dzięki za porady. Do zamkniecia

Dźwięki są tej samej długości ?

Jakie dźwięki przy wyjętym w ogóle RAM-ie ?

BIOS AWARD i PHOENIX AWARD:

1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM

1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej

BIOS AMI:

3 krótkie - błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM

BIOS PHOENIX (słowo wytłumaczenia np.: 1-2-1 oznacza że wystąpił jeden sygnał później była pauza kolejno dwa sygnały, znowu pauza i jeden dźwięk)

1-1-2 – błąd procesora lub gdy niski ton błąd płyty głównej

1-2-1 - błąd zegara systemowego

Ten ostatni BIOS raczej jest spotykany w laptopach, stawiam na błąd karty graficznej - wyciągnij, oczyść styki (na karcie i w slocie).

Daj znać przed wszystkim jakie dźwięki wydaje płyta przy wyjętych pamięciach.