Problem z uruchomieniem komputera bluescreen c000021a


(szareaza) #1

Witam.

Mam otóż problem związany z tytułem tematu więc

*Windows 7 64bit*

Przed problemem skanowałem system programem " malwarebytes anti-malware " bo robiłem porządki na komputerze po przeskanowaniu wymagało ponownego uruchomienia komputera więc go ponownie uruchomiłem i jest stały błąd/problem ciągle teraz po logu “uruchamianie systemu windows” kończy się “bluescreenem” i nie wiem jak go naprawić na chwilę obecną nie mam płytki i z klawisza “F8” nic nie pomagają tryby awaryjne i ostatnie dobre konfiguracje często się również przywiesza przy kontroli rozruchu przy pliku " CLASSPNP.SYS ". Załączam screen z błędu blue i przywracania systemu którego nie mogę przywrócić a jakbym cofnął do tego dnia bo tego dnia działał.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc, z góry dziękuję.

http://scr.hu/1rfv/96gx7

http://scr.hu/1rfv/kdhpu

 


(adam9870) #2

Wydaje mi się, że nie miałeś włączonego przywracania systemu i w związku z tym nie istnieje możliwość skorzystania z tej opcji.

 

Czy możesz uruchomić tryb awaryjny z wierszem polecenia? Jeśli tak - spróbuj wykonać polecenie sfc /scannow. Można to także wykonać z poziomu Wiersza polecenia po uruchomieniu komputera z płyty Windows i wybraniu Napraw. O ile udałoby Ci się załatwić płytę z Windows.

 

Ostatecznie wykonaj kopię zapasową na np. pendrive
https://www.bigfile.to/file/7CKxuvxfhCtD/Odzyskanie danych z dysku w sytuacji gdy nie działa system.pdf
i zainstaluj Windows od nowa
https://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-na-czysty-windows-413612t/


(szareaza) #3

Nie mogę uruchomić trybu awaryjnego z wierszem poleceń zatrzymuję się na koncu z “CLASSPNP.SYS” po czy ten sam bluescreen

 

Próbowałem po “F8” “Napraw Komputer” po czym wiersz poleceń i tą komendą “sfc /scannow” i ile razy bym to nie zrobił za każdy razem piszę " Uruchom ponownie komputer i ponownie uruchom sfc " chyba że źle coś robię.

 

A jakbym zgrał obraz płyty na pendrive i próbował przez pendrive to mógłbym w celu tylko naprawienia komputera? I czy to by się udało woglę naprawić bez płytki tylko pen’drivem. I jak się zgrywało windowsa na pendrive? I jakich poleceń bym musiał użyc do naprawy jeśli miałbym tego windowsa?.

 

Z góry dzięki **adam9870** za chęci w pomocy na którym mi bardzo zależy.


(adam9870) #4

Nie przygotowywałem pendrive z Windows 7. Do Linuksów używałem UltraISO i udawało się. Wrzuć w Google: windows 7 z pendrive - z tego co widzę w wyiikach pojawia się na pierwszych stronach tekst z zastosowaniem UltraISO.

Wg mnie nie ma różnicy czy uruchomisz Windows 7 z pendrive czy z płyty.

Tutaj opis sfc: http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralności-plików-via-narzędzie-sfc/ ale zwykłe sfc /scannow powinno zadziałać, może z płyty / pendrive zadziała lepiej.

 


(szareaza) #5

Mam Windows’a 7 na pendrive z formatowałem cały komputer i nie mogę zainstalować systemu dlaczego?

http://scr.hu/1rfv/1zvbn


(adam9870) #6

Kliknij na partycję - Usuń.
Potem kliknij na nieprzydzielone miejsce i przejdź Dalej. Windows utworzy wówczas jedną partycję 100MB a drugą o wielkości całego dysku którą będziesz widział jako Dysk C.

Jeżeli nie chcesz mieć partycji rozruchowej, to po prostu po sformatowaniu kliknij na partycję, na której chcesz zainstalować system i Dalej.