Problem z uruchomieniem komputera- Monitor "Going to Sleep"

Witam,

mam problem z komputerem - nie wiem czy to wina oprogramowania czy sprzętu. Gdy chce uruchomić komputer to dochodzi do momentu BIOSu i później monitor przechodzi w stan uśpienia a komputer nadal chodzi. zmieniłem listwę zasilającą bo myślałem ze to problem z napięciem. Nawet jak chce włożyć płytę z Windowsem to w trakcie ładowania sterowników - wyświetla się “Going to Sleep”. Proszę o poradę co mogę zrobić.

możliwe że się przegrzewa (nie działa chłodzenie)

Ale jak ja mogę zdiagnozować przyczynę takiego stanu rzeczy? A może grafika padła?

Ja rozumiem że proszę o niewykonywalne… Nie chodzi mi tyle co o diagnozę, co o podanie potencjalnych przyczyn takiego stanu rzeczy, bym przy następnej wizycie nie działał w ciemno tylko spróbował czegoś konkretnego. Mnie zastanawia jedno- mój bios, jak nie wykrywał karty graficznej (coś nie łączyło) przy starcie komputera “piał” więc wiedziałem że coś jest nie tak. Ten się nie odzywa. Ani piśnięcia. Dalej- głośniki są wbudowane w monitor, i choć są podłączone, nie słychać by Win się uruchamiał itp. Praca dysku też raczej temu przeczy… Jeśli mace jakieś pomysły poza podmianą grafiki, piszcie.