Problem z uruchomieniem komputera po czyszczeniu procesora

Witam,

Parę dni temu stwierdziłem że wyczyszczę procesor (a raczej wentylator) ponieważ coś głośno chodził.

Zdjąłem wentylator i wydmuchałam z niego trochę kurzu który sie tam zebrał (nie było tego dużo wiec nie używałem ani odkurzacza ani sprężonego powietrza).

Nastepnie wyczyściłem procesor i wentylator ze starej pasty termoprzewodzącej (używałem zmywacza do paznokci bo nie miałem pod ręka ani spirytusu salicylowego ani alkoholu izopropylowego) i nałożyłem nowa warstwę, po czym podłączyłem wszystko i spróbowałem uruchomić komputer.

I tu ■■■■, w ogóle system sie włącza, nie słychać charakterystycznego “piknięcia”, jest czarny ekran i tylko wentylatory działają.

Na początku nie zczaiłem ze sie system w ogóle nie włącza i myślałem ze to jakiś problem z monitorem, bo kilka razy miałem z nim problem, dlatego kilkakrotnie próbowałem włączyć komputer i za ostatnim razem chyba spalił mi sie monitor, bo gdy włączyłem komputer i czekałem na jakaś reakcje, nagle monitor cos "zazgrzytało " i zgasła lampka która sie swieci jak monitor jest włączony.

Nie wiem co robić o co mogło być przyczyna takiego stanu rzeczy. Proszę o jakieś sugestie i będę wdzięczny za pomoc.

Kabel 4pin od wentylatora podłączony? Rozumiem, że nic więcej nie wyjmowałeś i nie zmieniałeś slotu w którym zainstalowana jest pamięć RAM?

Wyjmowałeś procesor z sockietu? Jeśli tak, to zdemontuj chłodzenie raz jeszcze, wyjmij procesor z sockietu i zobacz, czy piny nie są uszkodzone. Jeśli nie, to zainstaluj procesor ponownie, wykonaj reset CMOS zworką i spróbuj raz jeszcze uruchomić komputer.

1 polubienie

A CPU to?

1 polubienie

Dzięki za pomoc piotrekplay, skrzywił sie jeden pin w sockecie i dlatego system sie nie włączał. Na resztę pytań nie będę juz odpowiadał bo problem został rozwiązany po wyprostowaniu pinu. Jeszcze raz dzięki za szybka pomoc.

Temat do zamknięcia