Problem z uruchomieniem komputera. Pomóżcie!

Gdy włączam kompa to na ekranie monitora pokazują mi się jakieś kolorowe paski obrazy itp. . Dlaczego??? Czy to wina karty graficznej czy monitora. Choć niekiedy włącza mi się komp to nigdy nie moge go włączyć byle jak, pierw musze właczyć monitor odczekać troche i włączyć CPU i niekiedy się włącza a niekiedy [przeważnie] robią sie te paski na monitorze choć słychać żę komp sie włącza i system też. Pomozcie!!

jaki masz sprzęt i od kiedy ci się to dzieje?

Dzieje mi sie to od poczatku mam XP professional, Pentium 4 Presscot 2.4GHz, 512MB RAM, GeForce FX 5600 128MB RAM,…Jezeli mozesz to pomoz.

A sprawdzałeś czy karta jest dobrze obsadzona w slocie ?

Nie sprawdzalem,a jak to zrobic i jak sie skapne ze karta jest zle osadzona??? Ogladalem kedys jakas tasme w kompie i byla ona rozdzielona wzdluz???

Moze tez być uszkodzony kabel łączący monitor z kartą graficzną. Wystarczy ze bedzie jedna żyłka uszkodzona i wlasnie pojawią sie takie paski.

Wyłącz kompa, zdejm obudowe, wyjmij kartę ze slotu ( jeśli sledz jest przykręcany to go odkręć) mozęsz ewentualne przetrzec “grzebień” karty

szmatką

Tylko ja nie wiem co to jest ten sledz??? I gdzie on sie znajduje??? Ale ta tasma chyba nie byla uszkodzona od poczatku a problem byl od poczatku a i jeszcze jeden waznyt watek, niekiedy bardzo zadko zdazaja mi sie male znieksztalcenia obrazu [po bokach]??

Pilne Pytanie: Czy karta graficzna znajduje sie lub powinna znajdowac sie nad dyskiem twardym???Nie od mojej karty nie wychodzi zaden kabel jest wlozona do czegos a ten przerwana tasma wychodzi od stacji dyskietek

Słuchaj; Zajrzyj do drugiej strony obudowy monitora i będa tam dwa kable; jeden zasilający ( enegetyczny ) a drugi sygnałowy zobacz czy jest dobrze przykręcony nastepnie zobacz gdzie ten kabel jest przyłączony do kompa i tam też sprawdz czy jest dobrze przykręcony karta do której dochodzi

ten kabel to twoja karta graficzna, śledz to ten kawałek metalu ktory łączy karte z obudową i zrób to co pisałem wczesniej

ok sprawdze i mam jeszcze jeden problem co do tej stacji dyskietek bo ona mi niekiedy nie wyciaga dyskietek a zauwazylem wlasnie ze tasma od tej stacji jest wzdluz przerwana. Czy to wlasnie dlatego mi nie wytciaga nie ktorych dyskietek a u innych te dyskietki sie wyciagaja. Jezeli tak to musz kupic nowa tasme?? Jezeli tak to sa jakies osobne tasmy do stacji dyskietek i ile one kosztuja???

Tasma nie ma nic do wyciągania dyskietek ze stacji. Zostaw tą taśme w spokoju.

ok ale moze ona zakloca proces wyciagania czy cos. W koncu jak jest troche przerwana to prawdopodobnie moze stwarzac jakies problemy.Prosze o pomoc do wyzej postawionych pytan[

Idz po monitor do kogos, podlacz i zobacz. Jak bedzie wszystko OK, tzn ze masz klopot albo z monitorem albo z kablem. Jak bedzie tak samo zle tzn, ze najprawdopodobniej zajmiesz sie kartą graf. A co do stacji dyskietek to pewnie czeka Cie zakup nowej.

Ta taśma jest taka we wszystkich komputerach.A jeżeli chodzi o kartę grafiki,to myślę,że jest dobrze włożona,bo raczej komputer nie ruszyłby i wydawałby długie dźwięki podczas uruchamiania.

skoro masz paski to znaczy ze (prawdopodobnie ) rozdzielczosc jest niedostosowana do monitora np ustawiles 1240x1024 a monitor obczaja tylko 1024x768. uruchom w trybie awaryjnym i ustaw najpier 800x600 a potem kombinuj

Bedzie brak sygnału !!

Niekoniecznie.

Sprawdź czy we wtyczce monitora (tej co wpinasz do karty graficznej nie jest wciśnięty któryś z pinów.

To nie rozdzielczosc bo niekiedy mi sie wlacza [po kilku razach proby wlaczenia] komp i obraz jest normalny. A w ogole mam tak od poczatku iwec moim zdaniem to nie rozdzieloczosc. Tylko boje sie jechac z monitorem do serwisu bo to jest niby dobra firma ale BARDZO nie zetelna i juz bylem tam z zasilaczem [bo mi sie zepsul] to mi dali stary i uzywany! Wiec boje sie jechac z monitorem co nie zrobia tego samego. Ale chyba jak jest zepsuty i musza mi go wymienic to mam prawo dostac nowy i nieuzywany sprzet [monitor] prawda???

Ale jak pojade do serwisu z monitorem [tak zamierzam zrobic] to boje sie ze zrobia mi to samo co z moim zasilaczem. Otoz bylem kiedys w serwisie z moim zasilaczem [zepsol mi sie] i wymienili mi go: ale na slabszy i uzywany!! I boje sie ze z monitorem zrobia tak samo. Ale chyba mam prawo dostac !nowy! i !nieuzywany! prawda??

LoL stary i używany zasilacz ci dali i nic w tej sprawie nie zrobiłeś,heh moim zdaniem to zwykłe złodziejstwo ze strony panów serwisantów,ja bym takich ze skóry obrał żywcem.

A teraz moja rada najpierw sprawdzasz swój monitor i karte u jakiegoś kolegi /koleżanki ewentulanie kable też posprawdzaj,jesli bedzie to samo to serwis/Naprawa /wymiana karty graficznej ,aha i radze w/w przez ciebie serwis omijać z daleka.

jesli jest na gwarancji i nieoplaca sie do niego odpowiednich czesci sprowadzac (za to takze placi serwis) to daja ci spowrotem twoj naprawiony monitor. Jeśli zepsuje sie całkiem to maja ci go wyienic na nowy identyczny lub nowszy jesli wyszedł z produkcji. Na wszelki wypadek zapisz sobie z tylu monitora jego nazwe i te sprawy, zeby cie np. niesimgneli jak z zasilaczem.

Pozdrawiam