Problem z uruchomieniem komputera - procesor lub mob

Witam, mam pewien problem, otóż mam kłopot z uruchomieniem Windowsa. Objawy: Komputer startuje i pojawia się czarny ekran, i koniec, nie wczytuje biosu. Jak chciałem naprawić? odłączyłem wszystkie podzespoły, i podłączyłem ponownie. Czarny Ekran odpinałem wszystkie podzespoły po kolei, zaczynając od ramu, układałem w innych szynach testowałem na innym PC i nic nadal czarny ekran, kartę graficzną, nic to samo nadal zero reakcji nie ma pyknięcia biosu, z błędem braku ramu czy karty graficznej, i jestem w kropce co może być przyczyną? Zasilacz wykluczony bo sprawdzałem z mojego komputera i też nie działa? Rodzi się Pytanie Mob? Czy Procesor?

Brat wspominał że przed całkowitą awarią, komputer freezował i tylko twardy reset pomagał? Pomocy

@update bios był resetowany wyciągałem baterie nic zmieniłem na nową nic

Specyfikacja:

Procesor: Core Quad

Ram Kingstone 2 GB

Grafika 6990

Zasilacz: chieftec 550W zasilacz na którym testowałem chieftec 1200 W

Mob: ABIT Fatal1ty FP-IN9 SLI

witaj.

co to znaczy frezował i że tylko twardy reset pomagał?

Zawieszał się gdy był pod obciążeniem na amen i nie działał, tylko reset pomaga czasami po resecie xzarny ekran był i po całkowitym wyłączeniu zasilania znowu działał normalnie. Dodam jeszcze że temp na procku w stresie do 80 stopni dochodzily wiec moze tranzystory padly? I proc umarł?

to płyta, nie procesor

płyta padła.

komp był kręcony?

wybrzuszone kondensatory widać gołym okiem.

dobrze by było wsadzić wszystko na inna płytę, włącznie z dyskiem i odpalić.

skoro zasilacz, ram działa jak należy i karta graficzna też to chyba nie trzeba dalej szukać.

Kondensatory sprawdzone, nie ma wybrzuszeń, mob wygląda na nienaruszony, nie widać uszkodzeń, komp nigdy nie był kręcony

karta graficzna działa na innym kompie?

zasilacz działa z inną konfiguracją - podobną?

Grafika działa na innym PC, zasilacz działa z inną konfiguracją

uszkodzenia pg przeważnie nie widać