Problem z uruchomieniem komputera


(Jojo K) #1

Witam

Od pewnego czasu mam problem z uruchomieniem komputera. Przy starcie gdy pojawia się ekran LOGA wszystko zatrzymuje się nie chce się dalej uruchomić i nie można nic zrobić. Czasem zdarza się, że ekran loga przejdzie a zatrzymuje się w momencie ekranu wyboru systemu i to samo. Problem ten pojawił się w momencie gdy zamiast napędu podpiąłem twardy dysk. Co może być tego przyczyną?? W moim przekonaniu jest to wina zasilacza ale nie jestem do końca pewien.


(Tomik68) #2

W biosie widać ten nowy HDD bez problemów?


(Jojo K) #3

tak widać

dodatkowa informacja:

zawsze chodzil na 2 hdd i 2 napędach

a w tej chwili chodzi na 4 dyskach i nagrywarce dvd nie licząc FDD


(Tomik68) #4

No to faktycznie może zasilacz dosyć duże pobory prądu

Odłącz któryś dysk ale inny niż ten ostatnio podpięty jeśli windows wstanie wykluczysz uszkodzenie dysku


(Jojo K) #5

Próbuje, odpinam i jak na złość sie uruchamia nawet z podpiętymi wszystkimi, a problem nieuruchomienia zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie!! Także w chwili obecnej, ponieważ jest to nowy komputer nie mogę go odstawić do serwisu bo na ten czas nie można wskazać usterki. I stąd moje pytania.


(Tomik68) #6

jak jest nowy to masz gwarancję !!

niestety to może być płyta główna, pamięć, zasilacz przyczyn może być wiele bez podstawiania podzespołów i testów raczej ciężko będzie zdiagnozować problem


(Jojo K) #7

Dzisiaj przełożyłem zasilacz - 350W pierwsze uruchomienie nie dało efektu. Dopiero zmiany po zmianach w BIOSIE komputer zaczął sie uruchamiać. I w końcu teraz pogubiłem się co ma jedno z drugim wspólnego gdyż przedtem te ustawienia w BIOSIE były i komp startował bez problemu.

A może ktoś doradzi czy w BIOSIE ustawienia odczytywania portów IDE lub ATA na rajd skoro korzystam z wielu dysków twardych w tym na dwóch HDD są systemy. Może cały problme polega właśnie na skonfigurowaniu BIOSU??