Problem z uruchomieniem komputera

Witam

Od pewnego czasu mam problem z uruchomieniem komputera. Przy starcie gdy pojawia się ekran LOGA wszystko zatrzymuje się nie chce się dalej uruchomić i nie można nic zrobić. Czasem zdarza się, że ekran loga przejdzie a zatrzymuje się w momencie ekranu wyboru systemu i to samo. Problem ten pojawił się w momencie gdy zamiast napędu podpiąłem twardy dysk. Co może być tego przyczyną?? W moim przekonaniu jest to wina zasilacza ale nie jestem do końca pewien.

W biosie widać ten nowy HDD bez problemów?

tak widać

dodatkowa informacja:

zawsze chodzil na 2 hdd i 2 napędach

a w tej chwili chodzi na 4 dyskach i nagrywarce dvd nie licząc FDD

No to faktycznie może zasilacz dosyć duże pobory prądu

Odłącz któryś dysk ale inny niż ten ostatnio podpięty jeśli windows wstanie wykluczysz uszkodzenie dysku

Próbuje, odpinam i jak na złość sie uruchamia nawet z podpiętymi wszystkimi, a problem nieuruchomienia zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie!! Także w chwili obecnej, ponieważ jest to nowy komputer nie mogę go odstawić do serwisu bo na ten czas nie można wskazać usterki. I stąd moje pytania.

jak jest nowy to masz gwarancję !!

niestety to może być płyta główna, pamięć, zasilacz przyczyn może być wiele bez podstawiania podzespołów i testów raczej ciężko będzie zdiagnozować problem

Dzisiaj przełożyłem zasilacz - 350W pierwsze uruchomienie nie dało efektu. Dopiero zmiany po zmianach w BIOSIE komputer zaczął sie uruchamiać. I w końcu teraz pogubiłem się co ma jedno z drugim wspólnego gdyż przedtem te ustawienia w BIOSIE były i komp startował bez problemu.

A może ktoś doradzi czy w BIOSIE ustawienia odczytywania portów IDE lub ATA na rajd skoro korzystam z wielu dysków twardych w tym na dwóch HDD są systemy. Może cały problme polega właśnie na skonfigurowaniu BIOSU??