Problem z uruchomieniem komputera


(and1981) #1

witam to tak mój kolega ma problem z uruchomieniem komputera.

to tak odpala pc i jak dojdzie do 2 czarnego okna startowego wyskakuje coś takiego :http://img87.imageshack.us/img87/2410/dsc00030g.jpg chwile czekamy i idzie dalej jak juz zaraz chcemy wybrać użytkownika to monitor sie wyłącza lampka miga a komputer pracuje nadal :slight_smile:

i jak instaluje sterownik od grafy to monitor sie wyłącza a pc pracuje dalej :slight_smile:

myślałem ze cos z karta graficzna wyjąłem ja a ona taka gorąca ze można na niej frytki smażyć :wink: nie dałem rady trzymać w reku .

ok trochę poleżała schodziła se, wsadzamy i odpalmy pc a tu nagle kom pracuje monitor się nie chce włączyć tylko lampka miga a zasilacz dziwnie pracuje czyli tak jak by raz szybciej zakręcił a zwalniał i tak szybko robi. Myślałem możne gdzie już karta przegrzana bo była taka gorąca ,ale jako mnie skusiło wyjąc ram potem i włazy i poszło nie wiem czemu ale poszło :slight_smile:

ale jak uruchamia komputer i pojawia się 1 czarne okienek to coś wyskakuje teraz :http://img135.imageshack.us/img135/13/dsc00028xsq.jpg i trzeba F1 nacinając zęby przeszedł dalej .

I jeszcze mam 1 problem ale dziwny on trochę ale tak , robilsmy formata a tu nagle jakieś dziwne litery zamiast kropel to serca zamiast kresek to jakieś przerwy i litery dziwne np coś takiego :http://img87.imageshack.us/img87/6963/dsc00025l.jpg i w czarnych startowych oknach tez jest coś podobnego proszę nie pisać czy ja se jaja robie z tymi literami to jest prawda .


(balcer656) #2

Czy podkręcałeś kompa? Jaki system operacyjny instalujesz / masz zainstalowany? Chyba brak takich tutaj informacji, albo ja nie widzę.


(and1981) #3

przepraszam juz dopisuje

  1. Komputer nie był podkręcany

2.Instaluje Windows xp sp2 i mam Windows xp sp2 :slight_smile:


(Henio Mazurek) #4

Spróbuj zresetować ustawienia biosu przez wyjęcie bateryjki np na 5 minut na płycie głównej.

Sprawdź w hdtune czy nie masz błędów na dysku (zakładka "scan for errors").

Wszystko masz odpowiednio wciśnięte do płyty głównej?


(and1981) #5

bios był resetowany

dysk był formatowany to chyba nie ma a po 2 nie mogę zalogować sie na użytkownika.

tak sprawdzałem jeszcze czy jest wszystko podpięte


(Henio Mazurek) #6

Może pomóc uaktualnienie biosu.

Uwaga. Uaktualniać najlepiej zabezpieczywszy się UPS'em (na wszelki wypadek), bo każda nieprzewidziana sytuacja przy jego uaktualnianiu może doprowadzić do wizyty w serwisie.


(jaru_r) #7

Moim zdaniem uszkodzony jest BIOS lub nawet coś więcej w płycie głównej - widać to już po "śmiesznych" literkach i znakach podczas zgłaszania się BIOSu. Jak pisze poprzednik - zróbcie aktualizację BIOSu lub wgrajcie nawet tą samą wersję od nowa. Jeśli nie pomoże, to raczej pozostaje serwis.


(and1981) #8

Chodzi o to zęby wejść do biosu i znaleźć opcję Load Default Settings?

Jak wchodzę do biosu to literki sa normalnie. Tylko w czarnych oknach startowych i przy instalacji Windows sa takie dziwne literki !!


(Henio Mazurek) #9

Nie o to mi chodziło, ale też można spróbować, to akurat jest bezpieczne.

Uaktualnienie biosu

http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt ... flash.html


(and1981) #10

Load Default Settings to juz robiłem i nic nie dało ;/