Problem z uruchomieniem komputera


(Wolej225) #1

Od czasu usunięcia wirusa z plików systemowych (AVG Free) zaczęło się robić nieciekawie… Za każdym razem po uruchomieniu komunikat o nieprawidłowej aplikacji “winlog.exe”, a także częste problemy z uruchomieniem systemu… :frowning:

Komputer uruchamia się, przechodzi przez wszystkie procesy, ostatecznie ponownie podczas uruchamiania resetuje się i tak w kółko, ekran “Uruchom system Windows normlanie”… W sumie to nie mam pojęcia od czego zależy ta prawidłowość. Raz włączy się od razu, czasami po 10 sekwencjach, a niekiedy w ogóle nawet po godzinie nie jestem w stanie…

Przepraszam, za nieszczegółowe i nieprecyzyjne zwroty, ale jestem w tych sprawach zielony. Czy jestem w stanie sam coś podziałać? Czy może potrzebna będzie interwencja informatyka? Pozdrawiam.


(Johny) #2

Do przeskanowania Dysk,Pamięć Ram i sprawdzenie napięć na zasilaczu,bardzo prawdopodobne padnięcie systemu - uszkodzony rejestr Windows,itp. (piszesz o usunięciu plików antyvirusem może usunął za dużo)

Jeśli nie jesteś kumaty zostaje serwis,kumaci mogą odpalić jakiegoś Linuxa Live CD i zgrać ważne dane


(Atis) #3

Pokaż logi z OTL na wklej.org.


(Piotrkijak) #4

Jak zastosowałeś AVG, który jest drugim największym badziewiem po Avaście jakie można zainstalować, to się nie dziw, że masz takie problemy. Możesz spróbować zrobić nakładkę systemu uruchamiając komputer z płytki z XP i wciskając kolejno enter, F8 i r. Po tym zabiegu nie będziesz musiał nic instalować, ani nie utracisz danych, ponieważ w tym trybie instalator jedynie nadpisuje pliki systemowe istniejącego Windowsa, tak więc Twoje konto razem z wszystkimi plikami i programami zostaną zachowane. Jeżeli Windows nadal będzie miał problemy z funkcjonowaniem, masz dwa wyjścia - albo przeinstalować system, albo wynająć informatyka/zanieść komputer do serwisu, chociaż wątpię, że coś zaradzą poza formatem jeżeli nakładka nie pomoże… Swoją drogą takie są właśnie efekty klikania gdzie popadnie/wchodzenia na porno strony/szukania witaminek do programów, tudzież ściągania oprogramowania ze stron warezowych/torrentów.


(tux35) #5

Używałeś kiedyś BootSkina? Jak ja używałem go to też podobne problemy sprawiał…


(Sebix99) #6

**********

Co do tego błędu masz płytkę z windows? Na niej jest opcja naprawiania systemu. Pomaga ta opcja bardzo. I co do LiveCD z linuxem… Samemu to można zrobić raz dwa. A i co do płytki z win to nie wiem na 100% czy będzie tam winlog.exe (Nie przypadkiem WinLogon.exe?)


(Agatonster) #7

Intruder ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.