Problem z uruchomieniem komputera

Witam,

Moim problemem jest uruchomienie komputera. Kwestia jest tego typu, że gdy włączam komputer zacina się na pasku ładowania Windows XP i są takie tarcia co jakiś czas w napędzie CD, jakby sprawdzał jego zawartość. Komputer świeżo po instalacji Windowsa XP. Zacina się tak jak powiedziałem wcześniej, może to jakiś problem z Boot’owaniem, nie wiem. Ładuje się 1 raz na 10 prób. Proszę o jakieś porady i pomoc, dzięki i pozdrawiam! :slight_smile:

Hej,

Przede wszystkim podaj pełną konfigurację komputera: procesor, pamięć RAM, płyta główna, karta grafiki, dysk twardy oraz zasilacz.

:arrow: Czy problem pojawił się nagle? A może po instalacji jakiegoś dodatkowego oprogramowania?

:arrow: Skoro piszesz o tarciu w CD-Rom’ie, to czy znajduje się w nim płyta? Jeśli tak, uruchom komputer bez płyty w napędzie. Jakieś zmiany?

:arrow: Spróbuj odłączyć też wszystkie urządzenia z portów USB - oprócz klawiatury i myszki - oraz kabel sieciowy, jeśli korzystasz z internetu przewodowo. Następnie uruchom komputer. Jakieś zmiany?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najpierw odpowiem na zadane pytania:

  1. Problem pojawił się nagle, po zainstalowaniu nowego WINDOWSA XP. Najciekawsze jest to, że jak daje ‘uruchom ponownie’ to odpala od razu. Dopiero gry wyłączę komputer i na nowo włączę, zaczynają się problemy.

  2. Właśnie w CD-ROM’ie nie znajduje się żadna płyta, ale gdy odpalam go z wysuniętym CD-ROM’em to tarcia nie ma.

  3. Bez zmian.

Specyfikacje komputera.

procek: Intel® Core2 duo CPU E4500 2,2GHz.

pamięć: 2*1GB

płytka : P5K SE

grafika: GeForce GT430 1GB

twardziel: Seagate 250GB

zasilacz: nie wiem.

Hej,

Czy obraz całkowicie staje - tzn. pasek już nie przesuwa się, a stoi w jednym miejscu?

Myślę, że zainstalowanie systemu ma niewielki wpływ na to, co się dzieje. No chyba, że nie udało się ani razu po instalacji poprawnie uruchomić systemu. Może tak być, gdy instalacja napotkała poważny problem. Podobny stan może być powodowany także przez złośliwe oprogramowanie. Jeśli komputer ma problem z uruchomieniem się po wyłączeniu, może to również wskazywać na problemy z zasilaczem bądź płytą główną.

Próbowałeś odłączyć zasilanie od napędu i wtedy uruchomić system? Może problem sprawia napęd albo zasilacz, szczególnie jeśli nie ma od odpowiednio dużej mocy w porównaniu do potrzeb zestawu?

Niestety to najważniejsza z informacji. Koniecznie odkręć boczną obudowę komputera i podaj jakiej marki i mocy jest zasilacz zmontowany w komputerze.

Z dodatkowych opcji proponuję przeskanować komputer przy pomocy programu Malwarebytes Anti-Malware 1.62.0.1300 oraz Dr.WEB CureIt! 6.00.16.01270. Można spróbować też nakładkowej instalacji systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus