Problem z uruchomieniem komputera

Siema . Parę tygodni temu pisałem tematy że ciągle resetuje mi się komputer . Wysłałem zasilacz na gwarancję i rzeczywiście powiedzieli mi że był zepsuty . Po 1 miesiącu , dzisiaj otrzymałem nowy zasilacz . Pisali że go wymienili . Rozpakowałem ,podłączyłem ( miałem drobne kłopoty bo przycisk uruchomienia nie działał ) i uruchomiłem a tu nagle chodzi 2 sekundy i reset :stuck_out_tongue: . Znowu to samo . Czy to normalne ? Znowu się resetuje jak poprzednio . Co jest grane ?

Być może znów trafiłeś na wadliwy zasilacz, być może poprzedni coś uszkodził. Nie piszesz jaki masz sprzęt, jaki masz zasilacz (markowy czy z tzw. czarnej listy) więc można tylko się domyślać co jest nie tak.

Procek i3 2120 3,3 ghz

karta graf Radeon 7850 2 gb

Zasilacz corsair cx600w

ram 2x 4 gb goodram

plyta glowna b75a-g43

Dodane 12.11.2012 (Pn) 22:18

I czy można gdzieś zobaczyć jak powinny wyglądać podłączone wszystkie kable do tej płyty ? Prosiłby o link jakiś jak jest .

Jakość zasilacza jest w porządku, być może znów trafił ci się wadliwy model. Albo czegoś nie podłączyłeś.

W kwestii podłaczenia kabli do płyty polecam zajrzeć do instrukcji.

Opowiem to jeszcze raz . Kupiłem składaka na morele.net za 2500 zl . Części już podałem jakie są . Komputer chodził z 2 - 3 tygodnie do czasu aż się sam zresetował . Później zaczął się resetować coraz częściej i częściej aż do czasu gdy wogule nie mogłem nawet wejść w BIOSA bo komputer nie mógł się załadować . Napisałem tu temat co mam zrobić ? Sprawdzałem pamięci ram , odłączyłem kartę graficzną i podłączyłem na zintegrowanej , wyjmowałem bateryjkę z płyty głównej i nic dalej to samo . Sprawdziłem napięcie zasilacza i było złe . Więc wysłałem go na gwarancję. Napisali mi że zasilacz jest zepsuty . Odesłali mi go dopiero po miesiącu czasu i doszedł mi dziś i co ? Podłączam wszystko i dalej to samo . Włącza się komputer nawet nie ładuje żadnego obrazu w monitorze i znów reset . Nie wiem co już mam robić . To chyba były pieniądze wyrzucone w błoto .

Jeżeli wszystko jest poprawnie podłączone to, zabrzmi to idiotycznie ale spróbowałbym tymczasowo podłączyć inny zasilacz. Jeżeli i on padnie, w drugiej kolejności podejrzewałbym płytę główną.

Na twoim miejscu skorzystałbym z jakiegoś serwisu aby sprawdzili co powoduje takie problemy, ponieważ w domowych warunkach nie mamy możliwości przetestowania wszystkiego.

Najlepsze jest to , że teraz jedź do informatyka daj mu sprzęt on powie ci co i jak zabulisz 100 zl i jeszcze wyślij dla tych debili płacąc za przesyłkę i znów czekaj 1 miesiąc albo i więcej !!

Albo skorzystasz z pomocy serwisu albo możesz sam próbować. Ja, poprzez forum, nie jestem w stanie w 100% określić czy problem leży po stronie zasilacza, płyty głównej czy innych podzespołów.

Ale mnie 1 dziwi tylko . Komputer chodził normalnie na początku , jakimś cudem sam zaczął się resetować . Wysłałem zasilacz i odsyłają nowy . I znowu resety ? Przecież sami do mnie napisali że " zasilacz był zepsuty to możemy dla Pana zagwarantować " .

Być może zasilacz uszkodził coś więcej stąd po podpięciu nowego komputer nadal nie działa. W takim przypadku w domowych warunkach trudno zdiagnozować usterkę.

Możesz oczywiście obejrzeć dokładnie płyte, czy nie ma np. nabrzmiałych kondensatorów itp. Możesz spróbować uruchomić komputer tylko z jedną kostką ram i procesorem (skoro masz zintegrowaną kartę graficzną).

Sprawdź RAM bo może to ona sypie błędami. Najpierw wyjmij jeden moduł i odpal kompa. Jak będzie reset to wyjmij drugą a tę włóż. Może akurat zadziała. Spotkałem się z podobnym problemem i właśnie pamięć była wadliwa. Oczywiście to daleki strzał, ale warto spróbować.

Niech chcę mi się już nic robić bo mnie aż krew zalewa . Zawiozę go jutro do informatyka i niech sprawdzi to sam . Szkoda tylko słów . Dzięki za pomoc .