Problem z uruchomieniem komputera!

Jeśli płyta padła - to pewnie że było to samo.  Na wszelki wypadek nie podpinaj zasilacza nr. 1 do komputera nr 2. Upewnij się że prawidłowo zamontowałeś backplate od radiatora Silentium (a najlepiej go zdemontuj - do celów testowych CPU się nic nie stanie jeśli pochodzi nawet minutę bez chłodzenia).

Uruchom komputer “na pająka” tylko  CPU i podłączonym głośniczkiem. Zrób CLEAR CMOS i jeśli po tym POST nie zgłosi braku pamięci - to masz prawdopodobnie uszkodzoną płytę.

robiłem już tak i dalej było to samo. Mam w związku z tym pytanie ile by kosztowa naprawa w serwisie.

Zależy co wysiadło, i w jakim serwisie. Patrząc na ceny płyt głównych z gniazdem AM3 - śmiem twierdzić że naprawa nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Istotniejsze jest upewnienie się że istotnie TYLKO płyta wysiadła. Zanim się poddasz - wyjmij jeszcze CPU i baterię podtrzymującą zawartość CMOS. Odczekaj powiedzmy pół godziny i spróbuj jeszcze raz.

Już jutro się z tym pomęczę dzisiaj mam już dość. Odezwę się jutro.

Więc wszystko wskazuje na to że masz uszkodzoną płytę główną.

to dziwne bo na starej obudowie wszystko działało poprawnie. Dopiero jak przeniosłem sprzęt do nowej obudowy zaczął się problem.

Sprawdź jak radziłem na zintegrowanej karcie graficznej.

@ mrFreeze: toż przecież Spider man 3 napisał wyraźnie ze komp nie daje znaków życia. Gdyby to była tylko kwestia grafiki czy pamięci bios sygnalizowałby błędy POST.

Zakładając, że speaker nie jest uszkodzony. Sprawdzenie grafiki to jak wiesz 2min roboty więc nie zaszkodzi sprawdzić. Też podejrzewam płytę główną zapewne przy przekładaniu do nowej obudowy została uszkodzona.

… taka niepokojąca myśl mnie naszła: czy głośnik w ogóle jest podłączony ?

Dzięki wam za pomoc, ale niestety nie jestem w stanie sam stwierdzić co jest nie tak więc wolę oddać kompa do serwisu i niech sprawdzą co się stało. Dzięki jednak za dobre chęci pomocy:)