Problem z uruchomieniem komputera!

Witam!

 

Mam taki problem. Kpiłem dzisiaj nową obudowę i chłodzenie do procesora; przełożyłem sprzęt ze starej obudowy i nie chce się uruchomić.  To znaczy komputer wstaje, wszystkie wiatraki pracują, dyski się uruchamiają ale nie ma charakterystycznego piknięcia ze strony płyty głównej. Dodam , że w starej obudowie wszystko śmigało poprawnie. Próbowałem resetować biosa, sprawdzałem ramy i zasilacz i są sprawne(dodam jeszcze raz że w starej obudowie wszystko działało poprawnie). Co może być przyczyną, że komputer nie chce się odpalić poprawnie?

Napisz jaśniej.

Niema tylko PIK ? A ogólnie to obraz jest ? System się ładuje ?

Źle podłączony / wadliwy przycisk “Reset” ?

czemu źle podłączony. To może powiedz mi co oznacza ten trójkącik(plusa czy minusa) na złączce reset sw 

Na wstępie odepnij reset, power sw itp. od płyty głównej żeby była jasność daje linka do zdjęcia

http://images64.fotosik.pl/609/eb1dde95a53dfb0fgen.jpg

 

Następnie zewrzyj dwa piny power sw i zobacz czy komputer włącza się prawidłowo.

 

a niby jak mam zewrzeć piny power sw?

Śrubokrętem. Wystarczy że je dotkniesz na moment.

moment to znaczy ile konkretnie i czy musi być włączone zasilane z zasilacza?

Konkretnie wystarczy ze ich dotkniesz. Każde urządzenie zasilane elektrycznie działa zdecydowanie lepiej kiedy jest zasilane.

Jak nie wiesz jak zewrzeć srubokrętem to podepnij power sw (oczywiście w prawidłowe miejsce) włącz kompa normalnie przyciskiem jak będzie dobrze podpięte to się włączy.

 

http://s.pcformat.pl/g/a/uploads/749/a2_500.jpg

zwarłem i dalej jest to samo czyli płyta wstaje ale nie ma piknięcia i jest zwiecha czyli muczę wyłączyć zasilacz od prądu żeby wyłączyć.

Wyjmij wszystko z budy i spróbuj wtedy uruchomić poprzez zewrzenie tych pinów

Tak. Więc masz coś uszkodzone podejrzewam zasilacz. Oczywiście zasilanie do procka podłączone? Sprawdź zachowanie komputera na innym zasilaczu. Nie wiem ile masz kości pamięci jak więcej niż jedną zostaw tylko jedną kość. Jak masz tylko jedną kość zmień slot. Odepnij dyski twarde nie sa potrzebne. Napisz ogólnie konfig tego kompa głównie płyta główna, procek, pamięć, zasilacz.

Skoro w starej obudowie wszystko działa - to ja jednak obstawałbym przy problemie z obudową. Wymontuj płytę i sprawdź czy nie masz przypadkiem w jakimś nieoczekiwanym miejscu kołka montażowego.

zasilanie procesora podłączone.

 

Specyfikacja jest taka:

Wyciągnij o ile w ogóle masz kartę graficzną na PCI-E i podepnij monitor do zintegrowanej.

To jakim cudem działa po włożeniu do starej obudowy ?? Wyjmij pamięci i podaj czy POST zgłasza błąd pamięci. Jeśli nie - to znaczy że coś wysiadło, a wtedy ostatnia nadzieja to rozłożyć wszystko na części i składać od nowa, podłączając kolejno podzespoły.

czy teraz w starej obudowie działa to nie wiem bo nie sprawdzałem.

No - to są akurat ZASADNICZE sprawy. Jeśli chciałeś napisać: “w starej obudowie DZIAŁAŁO” - to postać rzeczy ulega zmianie u podstaw. Napisz jak sprawdzałeś sprawność zasilacza.

podpinałem zasilacz od 2 komputera i dalej było to samo.