Problem z uruchomieniem komputera

Witam! Otóż mam problem :confused: Mianowicie - podczas uruchamiania komputera i wybraniu dowolnego systemu, czy Win 7 czy Win 7 Loader XE wczytywanie zatrzymuje się na jakimś tam pliku avasta (wyszukałem w necie). Nie pomaga nic, nawet “naprawiarka” Windowsa. Jak poradzić sobie z tym problemem? Da się sformatować dysk z poziomu BIOS-a? (sprawdzałem w Internecie, nic nie mogłem znaleźć/nie pomagało.) Aa, podczas próby instalacji Win XP (płytę do 7 gdzieś zagubiłem :confused: ) pojawia się błąd i komunikat, że komputer zostanie zamknięty, żeby zapobiec uszkodzeniu dysku. Proszę o PILNĄ pomoc! !!

Wrzuć tą płytę z WinXP zbootuj. Prawdopodobnie chodzi o brak sterowników SATA masz blue screena w czasie instalacji XP-ka? Poszukaj czegoś w stylu SATA IDE w biosie zmień AHCI na IDE.

Sorry, w takich sprawach jestem zielony. Można trochę jaśniej? Na polski? :smiley:

Widzisz o to chodzi, że prościej się chyba nie da :slight_smile: Wiesz co to bios? Wejdź do biosu poszukaj tego co napisałem zmień i wtedy zbootuj WinXP. Jak sobie nie poradzisz napisz do mnie na gg.

Dysk da się sformatować choćby dyskiem narzędziowym, - trzeba w taki się zaopatrzeć, lub jakimś Linuksem tylko wówczas dane polecą.

Ten Twój ‘Win 7 Loader XE’ wygląda mi na cracker do Windows 7, czyli masz nielegalny system i spróbowałeś go aktywować. Może był w tym aktywatorze wirus, który został wykryty przez Avast i stąd ten problem?