Problem z uruchomieniem komputera

Witam,

Gdy wcisnę przycisk włączania komputer niby się włącza ale GPU nie daje sygnału do TV przez HDMI, myszka nie “świeci”, w klawiaturze “num look” i podświetlenie nie świeci a jak przytrzymam przycisk “power” zeby wyłączyć i następnie włączyć komputer to normalnie włącza się .

Specs:
Mobo: Asus P5K
CPU: Intel Q8300 4x2.5 GHz
GPU: GT430 1GB
Pamięć ram : 8 GB
Dysk twardy WD Blue 500GB
Zasilacz Aerocool 450W
Windows 7 HP x64

O co tu chodzi ?

Zasilacz.
Zwróć uwagę, czy wentylatory po podłączeniu zasilania (czytaj: wpierw wyjmij wszystko z prądu) startują na ułamek sekundy. Jeżeli tak, to masz dwa wyjścia - albo zwarcie na płycie głównej, albo zasilacz nie wyrabia (zużyte kondensatory). Pierwsze to sprawdzamy zasiłkę (demontaż + kabelek między green a masę). Celowo nie podaję konkretów…

Cześć,

Jeśli zasilacz odmawia współpracy to jeszcze przeżyje ( zbieram na nowy ) ale jak płyta główna to się chyba potne . Szczerze mówiąc nie mam w domu “kabla” lub coś co może się przydać do tego “zabiegu” i mam obawy że coś zrobię źle bo złożyć PC jest proste .

Wyłączyłem podświetlanie klawiatury podczas korzystania z niej i obecnie komputer uruchamia się za każdym razem gdy wcisnę przycisk włączania .

Tzn. ze zasilacz nie wyrabia ?

Wyłączyłem podświetlanie w klawiaturze i obecnie nie ma tego problemu . Tzn zasilacz nie wyrabia ?