Problem z uruchomieniem laptopa( nie można uruchomić Win Xp)

Witam all !!

Mam problem odnośnie uruchomieniem laptopa.

Przy włączeniu go wyświetla sie monit z wyborem trybu pracy: awaryjny, normalnie itp.

Po włączeniu konkretnego trybu - ładuje sie (ok 10 sekunk) a tuż po wyświetla sie na sekunde niebieski monit (jakiś błąd - niestety nie da sie go przeczytać - za krótko trwa) i ekran gaśnie, a następnie wszystko sie to powtarza.

Mogę wejść do Biosu, ale co dalej…

Jak rozwikłać ten problem… Dzięki z góry

pozdrawiam…

jak masz monit z wyborem trybu uruchomienia to wybierz tam zeby nie uruchamial ponownie po wystapieniu bledu a nastepnie nam podaj co na nim widnieje

adiksc , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

przyczyn moze byc ‘‘188’’ , podobnie , ja ostatnio mialem wirusa ktory wszedl z windows 7 bezposrednio do mbr ! i go udzkodzil oczywiscie , dwa razy w ciagu tygodnia ! udalo mi sie to naprawic poprzez naprawe systemu z plyty i po wpisaniu komend ondawiajacych mbr , jaki masz system ? sproboj naprawic mbr

Gdy wybiorę jakiś tryb to wyskakuje niebieski monit i komp sie restartuje i tak w kółko…

Odczytałem kod błędu krytycznego:

Stop 0x0000007B

System Xp HE

Panowie nie znam sie na Biosie.

Uruchomiłem Xp-eka z płyty włączyłem konsole odzyskiwania ® ale Instalator nie znalazł żadnych dysków twardych. Co to może oznaczać?

Proszę o instrukcje postępowania.

Poszukaj. :slight_smile:

http://www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=Stop+0x0000007B&ie=utf-8&oe=utf-8

szukałem w googlach…

i wiem co oznacza ten błąd…

czytamy kolego posty…

Pytanie moje było inne.

Jeśli po włożeniu płyty i odpaleniu jej, nie wykryto dysku twardego to oznacza że padł HD? Da sie to sprawdzić inaczej?