Problem z uruchomieniem laptopa po instalacji Linuxa Ubuntu 14.04

Hej , zainstalowałem dzisiaj na laptopie Acer Aspire 5551 series system Linux Ubuntu 14.04 Zainstalowałem go z pliku iso . Instalacja przebiegła pomyślnie . Podczas uruchamianiai nowego systemu wyskoczył błąd ( którego treści nie pamiętam … ) ,który informował ,że brakuje jakiśch plików . Można było ignorować , ominąć i włączyć sterowanie manualne . Po wybraniu dwóch pierwszych opcji wyskakiwała konsola w której należało wpisać login i hasło. Po wpisaniu wyskakiwała wiadomość typu " witamy w systemie ubuntu " (wszysto cały czas w konsolli ) i parę informacji dotyczących rozpowszechniania systemu itp . Dalej nic nie dało się zrobić , bo cały czas włączona była konsola , więc wyłaczalem system . W końcu włączyłem sterowanie manualne i był tam żółty podkreślnik i już całkiem nie dało się wyłączyć laptopa , trzeba było wyjąć baterię . Wtedy gdy próbowałem go uruchomić włączał się ale nie wyświetlał obrazu . Odczekałem chwilę i wszystko było ok więc dla pewności wybrałem Windows 7 , stwierdziłem ,że wszystko gra i biorę sie za naprawianie Ubuntu . Wyłączyłem system i ta sama sytuacja - komputer działa ale nie wyświetla obrazu , nie da się go również wyłączyć guzikiem uruchamiania . Co mam zrobić ? Nie jestem zbyt doświadczony jeśli chodzi o pracę w konsolach itd . Może jakiś plik ratunkowy ??

 

shabath, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Jeśli do laptopa była dołączona jakaś płyta - to ją wrzucasz i odzyskujesz/reinstalujesz z niej Windowsa.

 

Jeśli nie - to powinieneś mieć przy włączaniu komputera możliwość wciśnięcia jakiegoś klawisza by odzyskać system z partycji RECOVERY.

 

Jak chcesz się bawić z Linuksem to pobierz to ISO jeszcze raz i sprawdź jego sumę kontrolną.

Tylko ,że monitor nic nie wyświetla …

Po tym witamy w ubuntu i rozpowszechnianiu spróbuj wpisać w konsolę “startx”.

Dzięki , tyle ,że teraz nie mogę uruchomić komputera :confused:

A wydaje jakieś dźwięki? Tzn. szum itp. (tak jakby normalnie działał)? Świecą się jakieś kontrolki?