Problem z uruchomieniem laptopa

nie mogę uruchomić laptopa ani przez tryb awaryjny ani przez bootowanie z cd kompletnie nic…co robić??? prośba o pomoc bo już sił mi brakuje…z góry dzięki

dziulinx , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Może podasz trochę szczegółów? Tutaj raczej nie mamy podglądu Twojego laptopa…

Jaki laptop?

Jaki system?

Co się dokładnie dzieje przy próbie uruchomienia?

Przy włączaniu laptopa wszystko jest ok do momentu aż zacznie ładować windows’a xp. Po dosłownie paru sekundach poprostu go wyłącza zaczyna wszystko od nowa i tak w koło. Chciałem odpalić go z cd ale gdy instalator systemu załaduje pliki pojawia się niebieski ekran z info że jest problem i muszę sprawdzić twardy dysk czy jest dobrze zainstalowany i poprawnie skonfigurowany. No i jeszcze żebym uruchomił program chkdsk ale z tego co wiem to robi się w menu start windows a laptop przecież nie ładuje go. Laptop ASUS x50Z AP 045. Wczesniej chodził na viscie a xp był instalowany w sklepie. Nie mam możliwości kontaktu z tym sklepem bo pracuje w Holandii

Ale to się stało nagle czy nigdy nie działał na tym XP? Jeśli XP wcześniej nie działał na tym lapku to sprawdź w BIOSie czy nie masz włączonej opcji AHCI (możliwe, że nie masz sterowników SATA)

Grzebał ktoś w BIOSie?

Inna sprawa, dysk twardy może być uszkodzony. Sprawdź czy zadziała Linuks LiveCD.

Sprawdź też dysk bootowalnym programem MHDD.

chodzi o to że xp chodził wcześniej i to bardzo dobrze tylko nie wiem skąd przy uruchamianiu od jakiegoś czasu pojawiał się monit że jest problem z ładowaniem pliku windows/system32/bwpdkwdt.dll. Kumpel mi doradził żebym zaktualizował system przy użyciu cd co uczyniłem wczoraj. Wszystko było ok zacząłem instalki programów typu allplayer avast winrar itp…Wyłączyłem go normalnie tak jak zawsze a dzisiaj gdy chciałem go włączyć porażka. W biosie raczej nikt nie grzebał ja dzisiaj tylko ustawiłem boot z cd. Jak sprawdzić tą opcje AHCI pytam bo nie chce narobić gorszego bałaganu

U brata na jego PC było podobnie tylko resetował się gdy już miało się pokazać zapraszamy.Rozebrałem go i wyczyściłem.Były tony kurzu.I uruchomił się.Więc wyczyść laptopa a może się uruchomi. :smiley:

jeśli jest na gwarancji to lepiej go nie czyść:) najprościej uruchomić liveCD i bedziesz wiedział system czy sprzęt