Problem z uruchomieniem laptopa

Mam następujący problem. Po włączeniu laptopa ukazało się okienko, ze jest sprawdzana pamięć systemu i komputer uruchomi się po sprawdzeniu. Jak było już 50% nasza dwuletnia córeczka coś tam kliknęła na klawiaturze i laptop się natychmiast wyłączył. Ponowne próby uruchomienia laptopa nie powiodły się. Windows zaczynał startować i nagle się wszystko wyłączało z takim dziwnym odgłosem. Tak było kilka razy. Teraz nawet tego nie ma. Laptop nie reaguje wcale na wciśniecie przycisku uruchamiania. Dłuższe przytrzymanie przycisku też nic nie daje, nie dzieje się nic. Laptop jest nowy, wiec na pewno nie jest to problem zasilania.

Mam dwa pytania:

  1. Co to może być, i jak mogę go uruchomić?

…i jeśli nie da się uruchomić…

  1. Jak mogę odzyskać dane z dysku, przed wysłaniem go do naprawy gwarancyjnej.

Ps. Nie wiem jaka to kategoria :frowning:

Z tego co rozumiem w ogóle laptop się nie załącza, tak? Jeżeli tak, to odłącz go od zasilacza i spróbuj mu wyjąć baterię, zostaw go tak na godzinkę, włóż ponownie i wtedy spróbuj załączyć. Co do dysku, to problemu nie ma jeżeli masz stacjonarkę z mobo posiadającym złącze sata, ponieważ laptop ma takie samo złącze, tak więc wystarczy wypiąć dysk, podłączyć pod stacjonarkę i wtedy Windows wszystkim partycjom przyporządkuje kolejne litery i normalnie przekopiujesz pliki.

Bateria wyjęta, wszystko odłączone. Dzięki.

Dodane 15.07.2011 (Pt) 20:18

No niestety, nic to nie dało. Nie zapala się żadna dioda, nic się nie dzieje po naciśnięciu włącznika. Laptop jest martwy :frowning: