Problem z uruchomieniem laptopa

Hej, jest taka sprawa. Ostatnio wyleciała mi bateria z laptopa. Włożyłam ją ponownie, ale nie jak włączam laptopa to wyskakuje błąd. Mam do wyboru dwie opcje: albo wybrać narzędzie naprawiania, które może rozwiązać problem, albo uruchomić system normalnie. Gdy wybieram pierwszą opcję trochę się ładuje a później wyskakuje panel do wybrania profilu z tym, że żaden profil mi nie wyskakuje. Mam tylko tło i kursor i to wszystko. Po zresetowaniu wybrałam drugą opcję, ale to nic nie dało bo znów mnie cofnęło do błędu. Tylko na chwilę wyskakuje bluescreen. Nawet trybu awaryjnego nie mogę włączyć. Jakieś porady? Co się mogło stać?

Zapewne problem z systemem plików na wskutek odcięcia zasilania.

 

 

Potrzeba płyty CD

Pobierz Hirens Boot CD, wypakuj i nagraj na płytę.

Uruchom laptopa z nagranej płyty, wybierz Mini Windows XP (nieraz trzeba trochę poczekać na załadowanie ikon na pulpicie), uruchom Command prompt (czarna ikona) i wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa), wykonaj to kilka razy, aż nie znajdzie żadnych problemów.

Wejdź w My Computer i sprawdź czy możesz przeglądać pliki na partycji C, jeśli tak to uruchom ponownie laptopa (bez płyty CD).

 

 

Hirens z USB (usunie wszystko z pendriva)

Pobierz Universal USB Installer i uruchom

Step 1. Hiren’s Boot CD (pod koniec listy)

Step 2. Wskaż pobrany i wypakowany obraz z Hiren’s

Step 3. Wybierz swój pendrive (tylko się nie pomyl)

Kliknij Create, potwierdź nadpisanie MBR.

Uruchom laptopa, wejdź do biosu (zazwyczaj klawisz Delete lub F2)/boot menu (przeważnie F12), wybierz pendrive i kontynuuj jak w przypadku płyty CD.