Problem z uruchomieniem laptopa

Witam,

 

Wczoraj mojej mamie zawiesił się laptop gdy surfowała po necie. Po resecie wyskakuje taki ekran (patrz załącznik). Trochę grzebałem na necie i jedyne informacje jakie znalazłem to prawdopodobnie uwalony southbridge, ale problem jest taki, że z uwalonym kontrolerem powinien być błędnie wykrywany dysk, a u mnie nie wykrywa dysku w ogóle, a napęd DVD jest poprawnie wykryty. Czy to może być uszkodzony dysk twardy? Nie mam obecnie możliwości go sprawdzić. Laptop to Acer Aspire 5536.

post-123341-0-08187400-1417187631_thumb.

Wygląda na problem dyskowy?

Da się wejść do BIOS? Jeśli tak to zobacz czy dysk jest wykrywany przez laptopa.

Słychać dźwięk jego pracy lub wibracje?

Da się wejść, jak wcisnę na tym ekranie F2. Dysku nie wykrywa w BIOS. Wydaje mi się, że nie działa w ogóle.

Możesz jeszcze odpalić instalke Windowsa, jeśli tam też nie wykryje dysku a pewno tak będzie to trzeba będzie rozejrzeć się za nowym.

Z całą pewnością mogę wykluczyć awarie zasilania HDD? Nie chcę utopić pieniądza w nowy dysk, który też nie będzie działać.

 

 

Edyta: to chyba jednak zasilanie. Laptop się nie ładuje chociaż jest podłączony do ładowarki.