Problem z uruchomieniem laptopa

(Sca_la) #1

Witam,

Wczoraj mojej mamie zawiesił się laptop gdy surfowała po necie. Po resecie wyskakuje taki ekran (patrz załącznik). Trochę grzebałem na necie i jedyne informacje jakie znalazłem to prawdopodobnie uwalony southbridge, ale problem jest taki, że z uwalonym kontrolerem powinien być błędnie wykrywany dysk, a u mnie nie wykrywa dysku w ogóle, a napęd DVD jest poprawnie wykryty. Czy to może być uszkodzony dysk twardy? Nie mam obecnie możliwości go sprawdzić. Laptop to Acer Aspire 5536.

post-123341-0-08187400-1417187631_thumb.

(JNJN) #2

Wygląda na problem dyskowy?

(Longhorn2009) #3

Da się wejść do BIOS? Jeśli tak to zobacz czy dysk jest wykrywany przez laptopa.

Słychać dźwięk jego pracy lub wibracje?

(Sca_la) #4

Da się wejść, jak wcisnę na tym ekranie F2. Dysku nie wykrywa w BIOS. Wydaje mi się, że nie działa w ogóle.

(Longhorn2009) #5

Możesz jeszcze odpalić instalke Windowsa, jeśli tam też nie wykryje dysku a pewno tak będzie to trzeba będzie rozejrzeć się za nowym.

(Sca_la) #6

Z całą pewnością mogę wykluczyć awarie zasilania HDD? Nie chcę utopić pieniądza w nowy dysk, który też nie będzie działać.

Edyta: to chyba jednak zasilanie. Laptop się nie ładuje chociaż jest podłączony do ładowarki.