Problem z uruchomieniem laptopa

Witam
Mój laptop to Samsung R580, Windows 7.
Wczoraj, nie po raz pierwszy w przeciągu kilku ostatnich miesięcy, po kilku minutach spowolnionego działania, pojawił się niebieski ekran z informacją o błędach. Wcześniej po prostu go wyłączałam i uruchamiałam ponownie i wszystko było ok. Tym razem nie chce się uruchomić tzn. pojawia się “trwa uruchamianie systemu Windows” trwa to jakieś 10 min, potem wyrzuca mi na ekran informacje o sprawdzaniu systemu plików na D, trwa to może z 5 min i po ostatnim komunikacie o “usuwaniu błędów w kopii tabeli plików (MFT)” nic się nie dzieje, czekałam ok 20 min. Jak odrzucę to sprawdzanie to przenosi mnie do ekranu logowania. Wpisuję hasło, ładuje, pojawia się czarny ekran, kursor jest widoczny, mogę nim poruszać. I nic dalej się nie dzieje.
Proszę o pomoc w uruchomieniu laptopa.
Zaznaczę jeszcze, że od dawna mam problem z przegrzewaniem sie laptopa. Przy normalnym użytkowaniu temp wynosiła ok 70 st, były momenty, że temp przekraczała 100 st. Laptop jest cały czas od kilku lat na podkładce chłodzącej. Wiem, że już dawno miałam to ogarnąć, ale jakoś nie było czasu :confused:
Na dysku D mam ważne pliki i muszę je odzyskać.
Bardzo proszę o pomoc.

Edit:
Nie mam dostępu do innego, sprawnego komputera.

Czy masz dostęp do sprawnego komputera z internetem?

Sugerowałbym wyjęcie dysku i wykonanie kopii zapasowej na innym komputerze. Układ chłodzenia bezwzględnie wymaga czyszczenia/serwisowania.
Jeśli nie masz dostępu do innego komputera, pozostaje zadbanie o przywrócenie pełnej sprawności układu chłodzenia. Po tym komputer powinien uruchomić się poprawnie.

Niestety nie.

Jeżeli nie czujesz się pewnie przy majsterkowaniu najlepszym wyjściem będzie oddanie laptopa do serwisu. Praca przy takich temperaturach może wywołać trwałe uszkodzenie sprzętu. Najlepiej, tak jak radził @WODZU , wyjąć dysk i zgrać ważne dane we własnym zakresie.

Tak się kończy brak używania CHKDSK i okresowego defragmentowania dysku (natura systemu plików NTFS) . Jeżeli doszło do niekontrolowanego zamknięcia systemu (przegrzanie) wówczas mogło dojść do błędów zapisu na dysku i CHKDSK nic tu nie pomoże (nawet sformatowanie dysku będzie niemożliwe) i należy użyć np. HDD REGENERATOR 2011 . W przypadku powstania fizycznych bad sektorów dysk do kosza (ew. partycjonowanie z uwzględnieniem ich położenia - trochę “wyższa szkoła jazdy” . MBR , 4 partycje podstawowe , partycje rozszerzone) . Spróbuj uruchomić (z DVD , pendrive lub karty SD) np. SLAX-a .
-https://photos.app.goo.gl/zG01368K5wg8DODc2

Na zdjęciu : brak baterii (zużycie 100%) w laptopie , głowica dokonywała operacji zapisu/odczytu na dysku HDD i nagła awaria napięcia zasilania 230V .

Laptop jest w rękach specjalisty. Diagnoza: starość, zatarł się. Lata bez serwisowania dały się we znaki. Odzyskiwanie plików zajmie kilka dni.
Dziękuję za szybki odzew i pomoc.