Problem z uruchomieniem Mini XP (Hiren's Boot) na laptopie Samsung R510

Witam,

Mam następujący problem - kiedyś korzystałem z tego narzędzia w wersji 13.x (zrobiłem sobie mooltibootowalnego USB przy pomocy YUMI).

Teraz okazuje się, że na swoim lapku [Samsung R510] - nie mogę odpalić mini XP. Sprawdzone zostały wersje: 13.1, 14 oraz 15.1 i 15.2.

Wszystko przebiega prawidłowo do momentu kiedy ładuje się ten magiczny pasek mini XP, a potem tylko info o dodatkowych sterownikach AHCI (F6) i reset bez żadnych BSODów ani nic takiego. A potem muszę używać narzędzia do naprawy systemu który mam na dysku…

Coś tam sobie pomieli i na końcu w szczegółach błędu pokazuje się informacja o nieprawidłowych ustawieniach regionalnych, które zostały naprawione ? ■■■ ?

Myślałem, że to bład przygotowania pendriva - ale bezproblemowo działa on na stacjonarnym PC oraz na laptopie Asusa.

Jeśli ktoś się spotkał z podobnym błędem (i go rozwiązał) to proszę o pomoc.

edit: i jeszcze dodam: mój system to Windows 7 32-bit

edit 2: nie wiem czy to ma znaczenie, ale jak uruchomiłem ostatni raz system (po próbie bootowania mini xp z wersji 15.2) poprzez F8 i wybrałem ostatnią znaną konfigurację to wysypał mi się Comodo Internet Security. Potem uruchomiłem avasta podczas rozruchu i wykrył mi jakąś bombę dekompresyjną…

 

edit 3: sprawa została rozwiązana - żeby wyeliminować wadliwość dysku spróbowałem uruchomić komputer bez niego.

Taka sama reakcja -WNIOSEK - PROBLEM TKWI W USTAWIENIACH BIOS (faktycznie przy zmianie dysku jakiś kawał czasu temu robiłem czyszczenie gruntowne sprzętu i załadowałem optymalne ustawienia w BIOS) -> Dokładnie chodzi o ustawienie funkcji z zakładki ADVANCED: “AHCI Mode Control”>“Native AHCI Mode”>Disabled.

Temat do zamknięcia - przyczyna tak błaha, że szkoda gadać… Szkoda, że z początku na to nie wpadłem… :wink: