Problem z uruchomieniem nowego komputera


(Marcin2x) #1

Witam, kupiłem ostatnio płytę główną ASrock K7S41GX, dołożyłem do tego zasilacz który miałem i trochę RAMu a reszta jest zintegrowana w płycie. Dzisiaj chciałem przetestować całość i odłączyłem dysk z Windowsem z mojego komputera i podpiąłem do nowego zestawu, lecz nic się nie stało. Monitor w ogóle nie reaguje. Założyłem nowy dysk i to samo 0 reakcji. Co jest nie tak?


(lith) #2

To jaki tam procesor włożyłeś? :twisted:


(Wolfgar) #3

:smiley:

I czy na pewno wszystko ładnie podłączyłeś? Oraz jaki masz ten zasilacz?


(Marcin2x) #4

oj tam szczegóły ;p AMD GOEDE 2100 (1700MHz)

Wszytko jest tylko nie chodzi....

Zasilacz 300W.


(Wolfgar) #5

Marka i model? Czy już wcześniej działał? Płyta nowa czy używana? Przepraszam jeżeli Cię obrażę tym pytaniem ale czy sprawdziłeś czy zasilacz jest włączony?


(Tomj) #6

jeśli się da uruchomić kompa to system i tak ci nie ruszy-różnica urządzeń !!


(lith) #7

Tak wszystko wypisałeś, że wolałem się zapytać... niestety rozwiązanie na poziomie 'włóż wtyczkę do gniazdka' nie przejdzie ;p

Które z części możesz sprawdzić na innym kompie to sprawdź... Chociaż ja bym zaczął od sprawdzenia kabli od zasilania i samego zasilacza, np. na napędzie samym. o tym czy nie zapomniałem podłączyć prądu do procka (mi się zdarzyło kiedyś)


(waderr73) #8

No i kabelki z obudowy sprawdz czy są dobrze wpięte w płytę.


(Marcin2x) #9

Płyta główna - ASrock K7S41GX

Procesor - AMD GOEDE 2100

Zasilacz - nieznanej mi firmy testowałem go woltomierzem i na wyjściach ma dobre napięcia. 300 W.

1 GB Ramu

Po włączeniu kręci się wentylator od coolera procesora i świeci się dioda Power, natomiast dioda H.D.D nie. Monitor w ogóle nie reaguje. Gdy włożyłem dysk z Windowsem z drugiego komputera 0 reakcji, gdy odepne dysk speaker piszczy cały czas. Sprawdzałem okablowanie i wszystko wydaje się być ok? Jakieś inne pomysły co jest nie tak?