Problem z uruchomieniem Nvidia webhelper oraz strona pomocy Nvidia w języku rosyjskim

Cześć, znowu pisze lat ale mam kilka pytań. Otoz:

  1. Raz podczas uruchamiania komputera wyświetliło i się powiadomienie, że nie można uruchomić programu Nvidia web helper gdyż na komputerze nie znaleziono libprotobuf.dll. Jako, że nie wiedziałem co to, postanowiłem zrobić "twardy reset. Komputer uruchomił się normalnie a patrząc w procesach web helper był uruchomiony. Czy to był jakiś jednorazowy błąd?

  2. Przeglądając sobie z ciekawości panel sterowania Nvidia zauważyłem, że po kliknięciu Pomoc-> Pomoc techniczna przekierowuje mnie na stronę internetową pomocy w języku rosyjskim (otwiera się karta w przegladarce). Wszystko inne jest po polsku, w ustawieniach konta też mam jezyk ustawiony na polski. O co chodzi? Wywalalo to niepokoi gdyż jakiś czas temu miałem “przygode” z hakerem, który pochodził prawdopodobnie właśnie z Rosji. Z pomocą forum udało się oczyścić komputer z wirusa. Programy antywirusowe nie wykrywają żadnych zagrożeń, nie wykazały ich też logi z FRST, które niedawno wysylalem. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale może łatwiej będzie postawić diagnoze. Dodam, że wcześniej nigdy nie wchodziłem w pomoc techniczna w ten sposób więc nie mam pojęcia od jak dawna tak się dzieje.

Gdyby były potrzebne logi to mogę podesłać

Dostałem odpowiedź od pomocy NVIDII, że łączy z językiem na który wskazuje IP (tylko nvidia laczy mnie z rosyjską stroną). Nie używam VPN.