Problem z uruchomieniem orginalnych płyt CD

(Sznuri 86) #1

Witam Wszystkich :slight_smile: Mam taki denny problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż mój napęd DVD nie chce czytać oryginalnych płyt CD. Gdy wkładam nagraną płytę DVD czyta bardzo szybko a gdy wkładam oryginalną płytę CD to tak jak bym nic nie włożył do napędu. Nie mam pojęcia ocb więc byłbym wdzięczny za pomoc z tym problemem. Pozdrówka :slight_smile: Dodam jeszcze że PC jest nie dawno po formacie i może nie ma czegoś wgranego :?

(mikber18) #2

Przeczyściłeś płytę którą chcesz odpalić. Sprawdziłeś łączenia paska od napędu do płyty i kabel od zasilania. Sprawdź czy Pasek nie jest powyginany.

pozdrawiam

(Sznuri 86) #3

Sorki za zapłon ale już myślałem że nikt nie odpisze. Płyta jest nowa, wyciągnięta tylko z pudełka. Dodam że to jakaś gra dla najmłodszych. Moim zdaniem nie ma sensu sprawdzanie taśmy i podpięcia do zasiłki z tego względu że nagrywane płyty dvd czyta bez żadnych problemów. Przeczyszczałem też laser za pomocą płyty do czyszczenia napędów ale nadal lipa. Poza tym nie czyta żadnych oryginalnych płyt z takimi gierkami dla najmłodszych. Innych nie sprawdzałem bo to chyba wszystko jedno. Pozdrawiam.

(ak6) #4

To czy płyta jest oryginalna czy nagrana nie ma dużego znaczenia.

Większe znaczenie ma to czy jest to DVD czy CD.

Sprawdź na kilku różnych płytach DVD i CD i będziesz wiedział. Jeśli nie czyta żadnej CD to napęd do wymiany.

(Sznuri 86) #5

To znaczy że napęd może paść w tym sensie że przestaje czytać tylko płyty CD??

(ak6) #6

Tak, to dość częsty przypadek.

(Sznuri 86) #7

No sprawdziłem kilka różnych płytek i z każdą jest to samo. Zmieniłem też taśmę na nową lecz dalej to samo. W takim razie to pewnie zepsuty napęd.

(sla17) #8

Możesz jeszcze spróbować zaktualizować firmware w nagrywarce, jeśli nie ma nowszej wersji to wgrać od nowa obecne.