Problem z uruchomieniem orginalnych płyt CD

Witam Wszystkich :slight_smile: Mam taki denny problem z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż mój napęd DVD nie chce czytać oryginalnych płyt CD. Gdy wkładam nagraną płytę DVD czyta bardzo szybko a gdy wkładam oryginalną płytę CD to tak jak bym nic nie włożył do napędu. Nie mam pojęcia ocb więc byłbym wdzięczny za pomoc z tym problemem. Pozdrówka :slight_smile: Dodam jeszcze że PC jest nie dawno po formacie i może nie ma czegoś wgranego :?

Przeczyściłeś płytę którą chcesz odpalić. Sprawdziłeś łączenia paska od napędu do płyty i kabel od zasilania. Sprawdź czy Pasek nie jest powyginany.

pozdrawiam

Sorki za zapłon ale już myślałem że nikt nie odpisze. Płyta jest nowa, wyciągnięta tylko z pudełka. Dodam że to jakaś gra dla najmłodszych. Moim zdaniem nie ma sensu sprawdzanie taśmy i podpięcia do zasiłki z tego względu że nagrywane płyty dvd czyta bez żadnych problemów. Przeczyszczałem też laser za pomocą płyty do czyszczenia napędów ale nadal lipa. Poza tym nie czyta żadnych oryginalnych płyt z takimi gierkami dla najmłodszych. Innych nie sprawdzałem bo to chyba wszystko jedno. Pozdrawiam.

To czy płyta jest oryginalna czy nagrana nie ma dużego znaczenia.

Większe znaczenie ma to czy jest to DVD czy CD.

Sprawdź na kilku różnych płytach DVD i CD i będziesz wiedział. Jeśli nie czyta żadnej CD to napęd do wymiany.

To znaczy że napęd może paść w tym sensie że przestaje czytać tylko płyty CD??

Tak, to dość częsty przypadek.

No sprawdziłem kilka różnych płytek i z każdą jest to samo. Zmieniłem też taśmę na nową lecz dalej to samo. W takim razie to pewnie zepsuty napęd.

Możesz jeszcze spróbować zaktualizować firmware w nagrywarce, jeśli nie ma nowszej wersji to wgrać od nowa obecne.