Problem z uruchomieniem panela Intel

Dobrze, ostatnia próba przed stwierdzeniem ewentualnej usterki:


Pobierz wersję z “.exe”

Jeśli się nie zainstaluje skontaktuj się z pomocą techniczną Acer :frowning:
Chyba że chcesz otworzyć panel intel RAPID, to zainstaluj aplikację, co wskazał program do wykrywania sterowników Intel.

Niestety poraz kolejny ten sam komunikat :frowning:

A czy Windows Update wyszukał aktualny sterownik dla karty graficznej?
Może spróbuj zainstalować Panel ze sklepu Microsoft (Microsoft Store). Przed chwilą sprawdzałem czy jest.

Tak wczoraj już chciałem odinstalować sterownik po ponownym uruchomieniu laptopa sterownik się sam zainstalował lecz panel nie działał :frowning:

Program mam zainstalowany lecz jest tam mniej opcji niż w tradycyjnym panelu. Jest tam opcja pobrania sterowników lecz odsyła ona do strony intel gdzie pobrane z tamtąd sterowniki nie działały.

Nie ma jakiejś aktualizacji w Micrsoft Store?
Powinna być…
Jaką masz wersję Windows (najnowsza 2004)?

Wszystkie aktualizacje pobieram na bieżąco ale chyba mam wersję 1909 lecz nie wiem gdzie można to sprawdzić.

Start>Ustawienia>System>Informacje

Ok. Moja wersja to 1909

Uaktualnij do najnowszej, 2004 zapewnia najlepszą kompatybilność ze najnowszymi sterownikami i aplikacjami.

Gdy sprawdzam aktualizacje w Windows Update to wyskakuje że wszystko jest najnowsze. Uruchomię teraz laptop ponownie by sterowniki do Intela automatycznie się pobrały zobacze czy panel działa.

Nie będziesz prawdopodobnie widział tej aktualizacji.
Uaktualnij system ze strony:
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10%20

Właśnie teraz zobaczyłem pewien poradnik jak pobrać ten sterownik i ten gość odinstalowuje aplikacje intela z microsoft store być może to koliduje z pobraniem sterowników ze strony intel.

Może… Ja usuwam sterownik w Menedżerze Urządzeń i instaluję ponownie na czysto i zawsze się udaje.
Chyba że coś się zmieniło.

Po ponownym uruchomieniu komputera windows automatycznie zainstalował sterowniki lecz panelu ustawień intel już całkowicie nie ma.

Jak pisałem wcześniej uaktualnij system do 2004…

Jeżeli masz sterownik z koncówką 25 lub wyżej do nie będziesz miał panelu bo go ta nie ma. Panel trzeba dodatkowo pobrać z Windows Store
To się nazywa teraz Centrum sterowania grafiką Intel

1 polubienie

Popieram, też wcześniej napisałem, że to trzeba pobrać z Microsoft Store…

I panel nie wskoczy w menu “PPM” na pulpicie, przypnij sobie do paska lub kafelka, lub zezwól na autostart w tray-u.

Problem rozwiązany. Wystarczyło pobrać sterowniki od strony producenta laptopa które tym razem zadziałały. Nie trzeba było aktualizować systemu do wersji 2004. Panel się bez problemu uruchamia.