Problem z uruchomieniem PC po czyszczeniu komponentów

(Maciek Tabaczynski) #1

Witam,

Kochani mam dość typowy problem z dość nietypowymi objawami. Z racji tego ze mój PC stoi na podłodze z wiadomych przyczyn bardzo się kurzy, dzisiaj jako że mialem trochę wolnego czasu postanowiłem moją dziecinke wyczyśćić.

Skrupulatnie wszystko odłączyłem, wypastowałem procka, wszystko bardzo delikatnie odkurzyłem bardzo małą mocą odkurzacza. Ponownie wszystko podłączyłem i tutaj pojawił się problem, ponieważ komputer w ogóle się nie chciał włączyć, kompletnie zero reakcji.

Po pewnym czasie komputer SAM się włączył ale nie przez przycisk, włącza się podczas przełączenia switcha na zasilaczu! :/. Przez przycisk power w obudowie kompletnei nei reaguje, nie ważne czy kable są od obudowy podłączone czy nie, zaczyna odpalać po przełączenia switcha na zasilaczu i to wszystko. Odpala się wiatrak na karcie, na procku, w zasilaczu, świecą się światełka w obudowie, w karcie etc. ale kolejny dziwny error, ponieważ nie występują żadne ale to żadne dziwięki systemowe, nie ważne czy jest podpięty RAM, dysk czy jaki kolwiek inny komponent czy nie, zero reakcji dzwiękowej ;/

zasilacz OCZ 700W

GIGABYTE GA-M56S-S3

GForce GTS 250

RAM DDR2 600

Kompletnei nie wiem co mam z tym fantem zrobić ani nawet jak się za to zabrać.

pomocy

(JNJN) #2

Odłącz zasilanie 230V i sprawdź dokładnie wszystko jeszcze raz.

Lub coś uszkodziłeś?

(Maciek Tabaczynski) #3

nie bardzo wiem co moglęm uszkodzić;/ zastanawia mnie jakim cudem najpierw nie chciał się w ogóle włączyć a później zaczął reagować

dodam, że odpala się tak jak powinien do momentu tego charakterstycznego pyknięcia głosowego płyty po którym zaczyna czytać dysk, i tutaj też tak jest tyle ze nie ma tego pyknięcia, dysk zaczana pracować ale obrazu brak ;(

(JNJN) #4

Sprawdź:

• czy wszystkie kable zasilania od zasilacza do płyty i karty grafiki? wpięte

• sprawdź czy karty i pamięć dobrze włożona do płyty

• sprawdź z instrukcją czy przewody od obudowy i inne są dobrze wsadzone do płyty

• sprawdź, czy cooler CPU jest dobrze założony

• reset biosu baterią

• inne

(Kerter86) #5

Ja bym stawiał, że podpiął kolega źle kabelki z przedniego panelu do płyty głównej. Myślę, że w miejscu włącznika będzie podpięta dioda led, przez co zworki są cały czas złączone, komputer uruchomi się w momęcie gdy dostaje zasilanie, no i zaraz się wyłączy.