Problem z uruchomieniem plikó, Visa ignoruje

Witam.

Mam problem, mianowicie kiedy klikam na plik aby uruchomić np gre na moim monitorze nic się nie dzieje. Miałem już kilka takich przypadków, do tej pory to olewałem ale teraz się wkurzyłem… Co dziwne, kiedy zainstalowałem grę, za pierwszym razem uruchomiła się normalnie. Kiedy chcialem wejść na drugi dzień, po kliknięciu w ikonę nic się nie działo. Próbowałem uruchomić grę z pulpitu, bezpośrednio z pliku, i z paska startowego. Tak dzieję mi się też z niektórymi innymi plikami, a Vista zupełnie ignoruje że chcę otworzyć. Nie może to być wina sprzętu, bo ostatnio np próbowałem zamontować obraz. Wszystko sie udało, jednak w trakcie instalacji wyskoczył blue screen… Gdy ponownie chcialem zainstalowac grę, po kliknieciu w plik już nic się nie dzieję… CZy kto zna rozwiązanie tej zagadki?

Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo nigdzie na forum nie udało mi sie znaleźć podobnego zagadnienia…

mam ten sam problem:/

mam nowy sprzet, dopiero co zainstalowalem viste i po pobraniu aktualizacji zaczely sie problemy. po tym jak zgadzam sie na odpalenie programu wyskakuje na jakies pol sekundy czarne okno i nic sie nie dzieje:( szukalem po roznych forach i nic. odpalanie jako administrator tez nic nie daje

prosze o pomoc