Problem z uruchomieniem płytki głównej gigabyte!

Witam!

Kupiłem płytkę główną gigabyte GA-870A-USB3.

Przykręciłem do obudowy podłączam wszystko według instrukcji ale niestety nie chce się uruchomić.

Co źle robię poradźcie mi coś.

Płytka jest nowa kupiona w sklepie komputerowym arest.

Dla porównania moja stara płytka m3n78-cm jak ją podłączam też według instrukcji to wszystko działa.

Proszę o pomoc!

A po co w ogóle zmieniałeś płytę ? Czy twoja nowa płyta jest faktycznie nowa i ma gwarancje ? Coś mogłeś zle podłączyć, powinieneś zrobić fote i dać linka.

Płytka jest fabrycznie nowa na gwarancji więc raczej wykluczam żeby była nie sprawna. A co do podłączenia to według mnie wszystko jest podłączone ok. Zaraz zrobię zdjęcie i dodam linka ale to raczej nic nie będzie widać.

Dodane 01.10.2011 (So) 14:41

DSC00066.jpg

rozumiem że podzespoły takie jak w opisie.

Dodane 01.10.2011 (So) 15:36

1 Czy po włączeniu wyświetla się cokolwiek ?

  1. Czy po naciśnięciu powera o ile dobrze podłączyłeś kabel od guzika, powoduje jakikolwiek dzwięk lub delikatny rozruch wentylatorów ? dosłownie na pół sekundy.

  2. Spróbuj przełożyć kość ramu do innego slotu, uruchamiaj kompa bez dysków.

  3. Czy płyta była oryginalnie zapakowana ? Na wszelki wypadek zresetuj bios wyjmując na chwilkę baterie cmos.

Dodane 01.10.2011 (So) 15:40

Podaj model tej nowej płyty, na jaki ona jest socket ? Jeśli AM3 to ddr2 nie pujdą. Ty chyba masz jakieś łączone kości.

Dodane 01.10.2011 (So) 15:41

sorry model podałeś na samym początku. Już sprawdzam.

Dodane 01.10.2011 (So) 15:45

No kolego pamięci ddr2 na tej płytce nie pójdą. To AM3. procesor natomiast jest obsługiwany.

ram mam ddr3 jeszcze nie zmieniłem podpisu. Płytka to s. am3+ . co do wiatraków to nic nie rusza nawet na pół sekundy

Dodane 01.10.2011 (So) 16:00

podpis zmieniony

Nie wiem co to może być. Brakuje mi pomysłów. A trudno wierzyć że płyta jest wadliwa, może kość ram też nie działać. Rozumiem że wtyczka p4 (4-pinowa podłaczona w dwóch egzemplarzach), przy procesorze.

nie była w zasilaczu cala 8 pin wtyczka. Może to jest powodem. Mam tylko całą 8pin wtyczkę w zasilaczu i 4pinową jedna. Jeśli tak to mogę dokupić np przejściówkę z molex na 2x 4pin.

Na gnieździe F_PANEL (dolna krawędź płyty na zdjęciu, blisko dysku) wyjmij kabelki z pinów 6 i 8 (trzeci i czwarty od lewej, w górnym rzędzie) i zewrzyj je na moment wąskim wkrętakiem. Czy zastartuje komputer? Tylko nie pomyl pinów!

wolę tego nie robić. Szkoda zepsuć płytkę główną.

Dodane 01.10.2011 (So) 18:20

mam jeszcze innego kompa, który w zasilaczu ma gniazdo 2x4pin. Sprawdzę na nim i dam znać wieczorem czy działa.

Dobrze podłączyłeś złącze 8-pinowe. Dwa osobne kabelki po 4-pin nie wejdą ze względu na inny kształt tych końcówek (jeden wejdzie). Jest jeszcze coś takiego jak rozłączane 8 pin (2x4pin), ale to niczym nie różni się od tego Twojego.

Obstawiam, że po prostu źle podłączyłeś kabelki od włączników i diod. Odłącz wszystkie i zostaw tylko ten od powera (piny które podał Poraj ), jeśli nie pójdzie to podłącz do nich reset, ewentualnie je po prostu zewrzyj. Nie masz się czego bać, bo przecież przycisk działa na tej samej zasadzie.

Właśnie takie złącze mam w drugim kompie i działa.

Dodane 01.10.2011 (So) 19:28

nie moja tylko takie złącze zasilaNIA jak w mojej plytce

Dodane 01.10.2011 (So) 19:35

to nic nie daje

Nie pisałem tego po to, żeby Ci zepsuć płytę główną. W tym momencie była to jedna z bezpiecznych możliwości. Wszystko wskazuje na to, że nie masz zasilania na płycie głównej.

Czyli jak to rozwiązać?

Zakładam, że zasilacz jest prawidłowo podłączony. Fachowcy pewnie by zmierzyli napięcia z zasilacza. Ja się na tym nie znam, więc wymieniłbym zasilacz. Na próbę. Oczywiście, uszkodzona może być sama płyta główna.

próbowałem już na innym zasilaczu. nic to nie daje. W poniedziałek lub wtorek oddam płytkę na gwarancji do serwisu może to jednak walnięta jest płytka. Mam podobną(w komputerze taty) tylko, że na am3 i działa bez zarzutu.

Spiderman3 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif