Problem z uruchomieniem po ostatniej aktualizacji


(Sitemaster) #1

Po instalacji wtorkowych łatek system poprosił jak zwykle o reboot, przy ponownym uruchamianiu doszedł do kroku 3, wieszał na chwile i restartował. I tak w kółko.

Nie dało się go uruchomic ani w trybie awaryjnym ani nie skutkowało przywracanie ostatniej dobrej konfiguracji czy nic innego z tych rzeczy.

Zgodnie z radami jakie udało się znaleźć w sieci wykasowałem plik pending z katalogu winsxs - system udało się uruchomić.

Przy czym system domagał sie ponownie aktualizacji.

Kolejna aktualizacja przechodziła normalnie do czasu ponownego rozruchu, po uruchomieniu leciało kolejno instalacja aktualizacji X z Y, dochodziło do ostatniej i wywalało komunikat o błędzie podczas konfiguracji aktualizacji i że cofa wprowadzone zmiany. Nastepował reboot i znowu system się nie podnosił - kolejna pętla restartów.

Znowu prubuję usunąć ten plik pending, może sie uruchomi.

Ale co dalej z tym fantem począć?


(adam9870) #2

Uruchom komputer z płyty Windows, opcja Napraw i Przywracanie systemu. przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

Uruchom Windows Update, Zmień ustawienia na takie, aby system wyszukiwał aktualizacje ale pozwalał Ci wybrać które aktualizacje mają zostać zainstalowane. pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515