Problem z uruchomieniem portalu na nazwa.pl

Witam, mam problem z przeniesieniem portalu na nazwa.pl. Uruchamia się on normalnie na serwerze lokalnym pobierając bazę lokalnie i uruchamia się też pobierając bazę z nazwa.pl. Jednak nie działa po wrzuceniu na FTP nazwy. Problem polega na tym, że strona nie wyrzuca mi żadnych błędów i wyświetla tylko górny baner. Wyłączałem tłumienie niestety nic nie pokazało. Strona jest w dużej części zbudowana na wypartych funkcjach mysql, ereg, ereg_replace oraz na znacznikach krótkich ‘<?’. Pozmieniałem je wszystkie na mysqli, preg_match i <?php i żadnych zmian. Nawet z pustą bazą na lokalnym serwerze wyświetlało elementy takie jak “górne menu”, “tytuły okienek(najczęściej czytane, najczęściej komentowane)”, a na nazwa.pl wciąż pusto. Może spotkał się z was ktoś z podobnym problemem?

Pozdrawiam

Daj to na sam początek i wrzuć na forum to co ci wywali (zobacz też swe źródło, jak wyświetla daną część kodu to na końcu prawdopodobnie masz jakiś błąd)

error_reporting(E_ALL);

ini_set('display_errors', '1');

Wyrzuca mi, że nie zdefiniowana zmienna w plikach:

Notice: Undefined variable: id in /home/itservicepl/ftp/suwalki/theme/Default/index_cookies.php on line 5


Notice: Undefined variable: meta_info in /home/itservicepl/ftp/suwalki/theme/Default/index_cookies.php on line 7

Zaraz to sprawdzę.

To pokaż kod tego skryptu, przynajmniej początek,

<? if ($id!='') { include 'meta_newsy.php'; } else { include 'meta.txt'; } ?>

<? echo $head_info ?>

<? echo $meta_info ?>









<? include '_head_wszystkie.php'; ?>

Plik ten jest dołączany przy uruchamianiu strony.

W pierwszej linijce masz:

<? if ($id!='') { include 'meta_newsy.php'; } else { include 'meta.txt'; } ?>

i tam przy “if” nie masz zdefiniowanego id :slight_smile:

<? echo $meta_info ?>

Tutaj masz zmienną, która nei jest nigdzie zdefiniowana, czyli nie jest jej przypisana żadna wartość…

Jednak nie ten brak zdefiniowanych zmiennych jest problemem. Zauważyłem, że w plikach znajdujących się w folderach podrzędnych include nie zawiera cofania do folderu nadrzędnego (…/). Plik, który znajduje się w folderze “theme/Default/” dołącza plik z folderu “/” bez żadnych wycofań. Teraz pytanie jak ta strona działa na folderze lokalnym, czy jest jakaś konfiguracja, która pozwala na zdefiniowanie, że include zaczyna od folderu root? Pozdrawiam