Problem z uruchomieniem programu GParted

Witam,

A więc tak, posiadam dwa dyski jeden 80 GB z windowsem i moimi danymi a drugi 40 GB który jest czysty. Więc postanowiłem go zagospodarować i zainstalować na nim Linux-a, ponieważ jestem zielony w Linux-sie pobrałem z Vortalu demonstracje instalacji Linux-a. Pobrałem do tego potrzebne mi programy a raczej program GParted, zbotowałem płytkę przez program ImgBurn i wszytko było dobrze. Odpaliłem komputer z płytką i pokazało się okno powitalne (tak je nazwę) z GParted na nim pisze chyba Gnome Partition Editor 0.3 (czy jakoś tak) i na dole pisze “wait 20 sec”, więc czekam te 20 sekund i zaczyna coś wczytywać. Pojawia się pełno liczb coś się ładuje, więc czekam po 10 minutach wyłączyłem to i włączyłem ponowie, i to samo. Po 3 próbie zobaczyłem, że można w programie pod spodem wpisać jakiś wyraz, wydaje mnie się, że to tam trzeba wpisać odpowiednią komendę bądź słowo kluczowe, ale ani wpis GPARTED ani parę innych związanych z nazwą programu nie pasuje, ponieważ nic się nie dzieje. I tu moja prośba o pomoc, proszę niech ktoś powie co ja mam tam wpisać bądź co przeoczyłem. W Demonstracji nic o tym nie jest mówione a google też nie pokazuje informacji które przydałby się do odpalania programu.

Proszę o odpowiedz,

Pozdrawiam,

Proszę zmienić tytuł na konkretniejszy (użyj opcji icon_edit.gif

Dobrze zmieniony :wink:

A nie masz moze jakiegoś dołaczonego pliku tekstowego do programu

może w nim sie znajdzie??

Nie, na wortalu jest tylko GParted w wersji live cd, do zbotowania nic poza tym :?