Problem z uruchomieniem programu w Visual Studio c++ 2010

Mam problem z visual studio c++ 2010 express od razu mówię że jestem jeszcze młody(gimnazjum-samouk) i się uczę więc proszę o wyrozumiałość . Problem polega na tym że napisane programy nie chcą się uruchomić po kliknięciu f5 (nie z powodu błędów).Dzieje siętak od momenty kiedy zmieniłem komputer na nowy z windows 8 i systemem 64 bitowym .Czy problem jest w tym że Visual studio 2010 c++ nie działa poprawnie na windows 8 czy powinienem cos zmienić na systemie 64 bitowym.Proszę o pomoc.

Dobrze by było jakbyś zapodał jakie komunikaty wyświetla, czy w ogóle nic nie wyświetla?

Czy program nie chce się skompilować(F7) czy kompiluje się ale nie uruchamia pod debuggerem(F5)?

Jeśli się kompiluje to może spróbuj uruchomić w trybie krokowym(F10/F11) lub poza środowiskiem.

Sprawdź może w build --> configuration manager - w 2010 deploy lub build czasami się w niewyśnionych okolicznościach odznacza.

nie może znaleźć pliku exe ale jak zrobie nowy projekt i wkleje tak samo jak było to czsami uruchamia ale nic nie wyświetla w okienku a w programie pisze że SysWOW64 can not be found or open the PDB file i Kernel32.dll i KernelBase.dll

mbronek7 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038