Problem z uruchomieniem programu

Mam problem z jednym programem, ale na dwóch komputerach z Windows 10 Pro.

Nie chce się uruchomić, po dwukliku nie dzieje się nic, w procesach się nie pojawia. Co zrobiłem: dodałem wyjątek w zaporze, zawiesiłem antywirusa (ESET), próbowałem uruchomić w zgodności z Vista/7/8, uruchamiałem jako administrator, odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz program, nawet pokusiłem się o aktualizację do October Update i nic.

Podkusiło mnie i założyłem nowe konto lokalne i tam się uruchamia, powróciłem do swojego konta (także konto lokalne) - nie uruchamia się.

Jakieś pomysły? Moje się już skończyły…

Dodam, że na komputerach z Windows 10 Home program się uruchamia zawsze.

Zrobiłeś prawie wszystko dobrze jako detektyw oprogramowania - zabrakło jeszcze tylko sprawdzenia podglądu Zdarzeń / Dzienniki systemu Windows/ Aplikacja.
Może tam jest błąd i nakieruje co należy zrobić.

Rozumiem że migracja na nowe konto odpada?

Jaki to program, jeżeli nie jest to tajemnica?

Program to TYCAM (program do kamer chińskich) https://orllo.pl/instrukcje/TycamSetup.exe

W dzienniku zdarzeń też patrzyłem, nic nie ma… tak jakby coś blokowało, klikam i nic się nie dzieje.

Ten sam komputer, tylko konto nowe i uruchamia się, dziwne.

Usuń z aktualnego konta wszystkie foldery TYCAM, tak samo z Temp-a i spróbuj ponownie

Nie pomogło :frowning:

Spróbuj także w rejestrze w gałęzi

HKEY_CURRENT_USER\Software

Znaleźć wpis TYCAM i go usunąć.

Usunięte wszystkie wpisy związane z Tycam. Reinstalacja. Nie działa… co za dziadostwo.

Nie działa na dwóch komputerach z Windows Pro, więc musi być jakaś część wspólna. Na jednym na nowym koncie działa, na drugim nie testowałem (nie mam dostępu do niego). Wspólne programy to Windows, Office, ESET, Chrome.

Spróbuj może odinstalować jakimś RevoUninstaller z opcją zaawansowanego wyszukiwania pozostałości, albo najlepiej zainstaluj ponownie w trybie śledzenia instalacji (opcja z wersji pro - darmowa przez 30 dni) i dopiero odinstaluj przez revo…

Ten Revo to jest ryzyko.

Czy nie można zmigrować profilu na nowy?

Ryzyko czego? Chyba najdłużej istniejący i uznany program tego typu na ryku :stuck_out_tongue_winking_eye: Nic sam nie robi tylko podaje propozycję plików do usunięcia. Jeszcze nigdy się nie spotkałem, żeby zaproponował jakieś niewłaściwe, ale w każdym razie nic nie robi automatycznie poza kopią bezpieczeństwa przed uruchomieniem deinstalacji :stuck_out_tongue_winking_eye:

Odinstalowałem tym Revo i zainstalowałem, tylko jak mam popatrzeć w te logi? W notepad++ mam krzaki.

Oczywiście nic to nie dało.

Przejście na nowy profil przez jeden kłopotliwy program nie jest dopuszczone.

Próbowałeś uruchomić program odnajdując go w folderze instalacji, czy tylko przez skrót w profilu użytkownika?

W folderze instalacji

Próbowałeś przejąć pełne prawa do katalogu instalacji dla aktualnego użytkownika?

Tak, nie działa.

Wypakowałem dla Ciebie ten instalator i spakowałem ZIP. Rozpakuj gdziekolwiek i sprawdź, czy to działa: https://www.upload.ee/files/9753190/TycamSetup.zip.html

Wróciłem. Nie chciałem pozostawić bez odpowiedzi.

Porzuciłem temat, bo i tak nie działa. Dostałem odpowiedź od chińczyków, że oni bardziej rozwijają mobilną wersję programu, ale zgłoszą programiście, że jest taki błąd. Mam czekać na aktualizację.